ویروس جهش یافته نسبت به عدم تهویه مناسب حساس است

به گزارش ایپتن، محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با حضور در برنامه مثبت سلامت شبکه سلامت اظهار کرد: واقعیت این است که اعمال محدودیت ها فقط با همکاری جمعی مقدور است، متاسفانه مردم به سمت عادی انگاری پیش رفته اند و فکر می کنند که سال گذشته واکسن نبود، ولی الان تولیدکنندگان در حال تولید واکسن هستند. این تصور غلط است که بخواهیم به سمت عادی نگاری پیش برویم، عادی انگاری فاجعه به بار می آورد.

ویروس جهش یافته نسبت به عدم تهویه مناسب حساس است

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه علاوه بر قوانین جاری یک سری قوانین در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب می شود، افزود: دستگاه ها و سازمان ها باید همکاری لازم را در راستای مقابله با کرونا داشته باشند، ستاد ملی طرح مدیریت هوشمند را تصویب کرده و باید این طرح به خوبی اجرایی شود تا بتوانیم به مهار بیماری بپردازیم.

او با اشاره به اینکه طی ابلاغیه ای همه دستگاه ها باید به وظایف خودشان بیش از قبل عمل کنند، اظهار کرد: تا به امروز صدا و سیما به خوبی نقش خود را در همه گیری کرونا ایفا کرده است، شاید لازم باشد که صدا و سیما تبعات عدم رعایت شیوه نامه ها را بیشتر به تصویر بکشد.

فرهادی با اشاره به اینکه برخی از استان ها به قله پیک نزدیک شدند و برخی فرایند نزولی دارند، افزود: متأسفانه بیماری در شهر تهران همچنان به شدت فرایند صعودی دارد، اگر فرایند به همین شکل ادامه پیدا کند ممکن است هفته آینده هم محدودیت ها تمدید شود، ویروس جهش یافته نسبت به عدم تهویه مناسب حساس است، در جایی که تهویه خوب انجام نشود با خطر انتقال بیماری روبرو هستیم.

او ادامه داد: در شهر های بزرگ از جمله تهران دستورالعمل های بهداشتی کمتر رعایت می شود، اما در استان های کوچکتر شاهد رعایت خوب مردم هستیم،40 درصد مردم متاسفانه شیوه نامه ها را رعایت نمی کنند.

منبع: همگردی
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1609

به "ویروس جهش یافته نسبت به عدم تهویه مناسب حساس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس جهش یافته نسبت به عدم تهویه مناسب حساس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید