وزارت نفت، مصوبه رایگان شدن گازبهای مشترکان کم مصرف ابلاغ شد

به گزارش ایپتن، خبرنگاراناقتصادی - معاون اول رئیس جمهوری مصوبه هیئت دولت درباره رایگان شدن گازبهای مشترکان کم مصرف را برای اجرا ابلاغ کرد.

وزارت نفت، مصوبه رایگان شدن گازبهای مشترکان کم مصرف ابلاغ شد

متن این مصوبه که توسط اسحاق جهانگیری به وزارت نفت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده، به شرح زیر است:

هیئت وزیران در جلسه 1399/9/19 به پیشنهاد وزارت نفت و به استناد اصل یکصدوسی وهشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

1- وزارت نفت مجاز است گازبهای مشترکان خانگی کم مصرف با الگوی مصرف مشخص شده در جدول زیر را از ابتدای دی ماه 1399با تخفیف 100 درصد محاسبه کند. این حکم شامل گازبها و کلیه هزینه های مرتبط با آن (اقتصادیات، عوارض ارزش افزوده و عوارض گازرسانی) است و صرفاً شامل سکونتگاه های دائمی در حال بهره برداری شهری و روستایی همچنین سکونتگاه های عشایری می شود. واحدهای خالی از سکنه و سکونتگاه های غیردائم نظیر باغ ویلاها و خانه باغ ها مشمول این تخفیف نمی شوند:

2- گازبهای دیگر مشترکان تا الگوی مصرف مشخص شده تغییری نخواهد کرد.

3- مشترکان با میزان مصرف ماهانه بیش از الگوی مصرف، 6 ماه فرصت دارند نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف گاز از جمله با استفاده از روش های زیر اقدام کنند. در انتها این دوره، بهای گاز آن دسته از مشترکانی که مصرف آنان بیش از الگوی مشخص شده باشد، به پیشنهاد وزرات نفت و تصویب شورای اقتصاد افزایش می یابد.

الف. اجرای اقدامات بهینه سازی مصرف که به صورت رایگان توسط شرکت ملی گاز ایران آموزش داده می شود.

ب. مشارکت در طرح های بهینه سازی مصرف گاز اعم از اصلاح سامانه موتورخانه ها و جایگزینی بخاری های فرسوده.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1388

به "وزارت نفت، مصوبه رایگان شدن گازبهای مشترکان کم مصرف ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت نفت، مصوبه رایگان شدن گازبهای مشترکان کم مصرف ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید