اخبار صنعت

خبرنگاران تعبیر رویای 70 ساله جدایی بودجه از نفت

تهران- خبرنگاران- حسن روحانی اعلام کرده که وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی به زیر 10 درصد رسیده و بودجه جاری کشور دیگر اتکایی به نفت ندارد، موضوعی که می تواند رویای اقتصاد ایران را برای جدایی نفت از بودجه بعد از 70 سال تعبیر کند.

28 مهر 1399

راهکار بازگشت تعادل به بورس ، پول پاشی و خرید دستوری گره بازار سهام را باز می کند؟

یک کارشناس اقتصادی با بررسی اثر نوسان های بورس بر تورم می گوید، رشد جهشی قیمت سهام می تواند به انتظارات تورمی دامن بزند. اکنون با توجه به ادامه نزول شاخص، دیگر حتی فعالان بازارسهام هم پول پاشی و حمایت دستوری از بورس را برنمی تابند.

24 مهر 1399

خبرنگاران صنعت چاپ خراسان جنوبی توانمند اما ناشناخته

بیرجند - خبرنگاران - صنعت چاپ در خراسان جنوبی با 62 سال قدمت امروز ظرفیت های متعددی دارد که به گفته فعالان این حوزه، بخشی از این ظرفیت ها و قابلیت ها ناشناخته مانده است.

21 مهر 1399

خبرنگاران اتحادیه اروپا خواهان توقف فوری حفاری ترکیه در شرق مدیترانه شد

تهران- خبرنگاران- جوسپ بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از ترکیه خواست تا فورا حفاری در شرق دریای مدیترانه را متوقف نموده و وارد گفت و گو گردد.

15 مهر 1399

نرخ سود سپرده بانک ها به 14 درصد افزایش یافت

بانک مرکزی در راستای افزایش نرخ سود در بازار بین بانکی، و راهنمایی نرخ تورم به سمت نرخ تورم هدف، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها را با 1 واحد درصد افزایش، 14 درصد مشخص کرد.

13 مهر 1399

پاشایی: انگیزه دادن به بازیکنان سخت است، یاری داور گل را تقدیم تیم گل گهر کرد

گروه استان ها- مربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت: انگیزه دادن به تیمی که از نظر شرایط اقتصادی مسائل زیادی دارد خیلی سخت است

9 مهر 1399

خبرنگاران مرکز نوآوری ورامین با حضور معاون رئیس جمهوری افتتاح می گردد

تهران- خبرنگاران- فرماندار ورامین گفت: مرکز نوآوری شهرستان امروز، دوشنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران افتتاح می گردد.

8 مهر 1399

سازمان ملل خواستار توقف خشونت پلیس آمریکا در برابر معترضان شد

سازمان ملل متحد روز جمعه از ایالات متحده آمریکا بابت توسل به زور غیرمتناسب در برابر معترضان انتقاد کرد.

29 شهریور 1399

استقلال احتیاج به تغییرات اساسی دارد، تکلیف مجیدی باید تعیین گردد

شاهین بیانی در مصاحبه با خبرنگاران به ارزیابی از شرایط فنی استقلال در ملاقاتهای اخیر پرداخت و گفت: با دو بازی خوبی که آبی پوشان برابر تراکتور و نفت آبادان انجام داده بودند، انتظار می رفت برابر نساجی هم بازی قابل قبولی از خود ارائه داده تا بتوانند سه امتیاز...

27 شهریور 1399

معنای متفاوت سفر نخست وزیر عراق به ایران

سفر روز سه شنبه مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق، به ایران از جهت های گوناگون حائز اهمیت است. این سفر در بحبوحه کوشش های دو کشور برای بازتنظیم مناسبات فی مابین انجام شد.

25 شهریور 1399

خبرنگاران کمیته امداد گچساران بیش از چهار میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت کرد

گچساران- خبرنگاران-رئیس کمیته امداد خمینی (ره) گچساران گفت:سال جاری چهارمیلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به خانواده های آسیب دیده از ویروس کرونا و خانواده های دارای نوزادان چندقلویی در این شهرستان پرداخت شده است.

24 شهریور 1399

2525 پروژه گردشگری در دست اجراست

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه در حال حاضر 2525 پروژه گردشگری به حجم سرمایه گذاری یک میلیون و 350 هزار میلیارد ریال در سطح کشور در دست اجراست، گفت: وزارتخانه در کوشش است صنعت گردشگری که...

22 شهریور 1399

اوشین و هانیکو، زنانی که خیابان ها را خلوت می کردند!

خبرنگاران: اوشین و هانیکو یادگارهایی از دهه پرمصیبت 60 هستند که در خاطر جمعی ما شکل گرفته اند، اولی را حتی برخی در سال های اخیر متهم کردند که آن کاره بوده و خلاصه که این مطلب خواندنی و دیدنی در باب دو کاراکتر فراموش ناشدنی ست.

9 شهریور 1399

چشم انداز مثبت برای بومی سازی فناوری 5G در کشور

وزیر ارتباطات چند روز پیش در مراسم راه اندازی عظیم ترین دیتا سنتر غرب کشور گفت که تا دو هفته دیگر مرکز آزمایشی 5G در مرکز مخابرات تهران راه اندازی می گردد. این اتفاق اقدام رو به جلویی برای استفاده هر چه سریع تر از فناوری 5G در صنعت و فناوری خواهد بود که به...

9 شهریور 1399

تکمیل 15 درصدی ظرفیت واحدهای اقامتی اصفهان

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی اصفهان از تکمیل 15 درصدی ظرفیت واحدهای اقامتی استان در سه ماه اول سال 99 اطلاع داد.

31 مرداد 1399

آیا آمریکا برای خروج شرکت های خود از چین آماده است؟

آن چه بیشتر مایه نگرانی شرکت های آمریکایی خواهد بود این است که با قطع روابط مالی، آنها بازار عظیم چین را از دست خواهند داد.

26 مرداد 1399

شیوه ارزیابی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف معین شد

معاونت آموزشی دانشگاه صنعتی شریف شیوه ارزیابی و نمره دهی دانشجویان این دانشگاه در نیم سال 99-98 را معین کرد.

25 مرداد 1399

نمودار نوسانات قیمت نفت ایران در سال اخیر؛ نفت 40دلای چه تاثیری بر اقتصاد ایران دارد؟

خبرنگاران: نفت ایران سال گذشته در محدوده 50 دلار بر بشکه قرار داشته و با شیوع کرونا در جهان به سطوح بسیار نازلی سقوط کرده است.

17 مرداد 1399

آشنایی با رفیق سلطانی فر: تاجر صنایع دستی و معرف ویلموتس

ماجرای قرارداد بحث برانگیز مارک ویلموتس هر روز که می گذرد ابعاد تازه تری به خودش می گیرد و حالا شکسته شدن سکوت مهدی تاج در یک تریبون یک طرفه در تلویزیون، پای یک مرکز فرهنگی تجاری را به پرونده ویلموتس باز کرده است. رئیس فدراسیون فوتبال در این گفت وگوی تلویزیونی...

15 مرداد 1399

خبرنگاران گردشگری می تواند بار رونق مجدد اقتصاد بهم ریخته را در پساکرونا به دوش کشد

تهران- خبرنگاران- معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: گردشگری می تواند موضوع بازگشت و رونق مجدد اقتصاد بهم ریخته ناشی از بحران کرونا را در مرحله بازیابی و پساکرونا به دوش بکشد.

15 مرداد 1399
تعداد: (174)