توصیه یک نماینده مجلس به دستگاه دیپلماسی کشور

به گزارش ایپتن، نماینده مردم گرگان و آق قلا به دستگاه دیپلماسی کشور توصیه کرد از هر گونه بهانه دادن به ایجاد تنش و بروز جنگ خانمان برانداز اجتناب کند تا جنگ افروزان ناامید شوند.

توصیه یک نماینده مجلس به دستگاه دیپلماسی کشور

به گزارش خبرنگاران، نورمحمد تربتی نژاد در نطق میان دستور خود طی جلسه نوبت بعد از ظهر مجلس اظهار کرد: تحولات منطقه و جهان هر روز پیچیده تر شده و سرعت بیش تری به خود گرفته است، آمریکا با خروج از برجام قصد فشار بر مردم جهت قرار دادن در برابر حاکمیت را دارد.

وی افزود: در این راستا ضمن تشکر از مواضع حکیمانه رهبری و رئیس جمهور در اجلاس سازمان ملل به دستگاه دیپلماسی کشور توصیه می کنم از هر گونه بهانه دادن به ایجاد تنش و بروز جنگ خانمان برانداز اجتناب نمایند تا جنگ افروزان ناامید شوند.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از نطق خود اعلام نمود: بخش کشاورزی یکی از حوزه های مالی کشور می تواند مهم ترین اتکاء کشور در شرایط تحریم باشد اما با وجود همه استعداد و توانایی هایی که دارد سهم آن از تولید ناخالص داخلی کشور 5 تا 10 درصد است و براساس گزارش مرکز آمار ایران سطح اراضی کشاورزی از 16 میلیون هکتار در سال 82 تا به امروز کاهش یافته است و میانگین تولید گندم در هکتار 4 تن است که این رقم به 7 تن 14 تن قابل افزایش است.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار کرد: به دلیل عدم همراهی وزارت کشاورزی توسط شورای اقتصاد در تعیین قیمت به موقع، دستاورد خودکفایی گندم امسال متزلزل شده است. همچنین میزان تولید پنبه تنها 50 درصد از نیاز صنایع نساجی را جواب می دهد.

وی با تاکید براین که تنظیم بازار در کشور با مسائل جدی رو به رو است، گفت: متاسفانه در موارد دیگر شاهد اجرای دقیق الگوی کشت در کشور نیستیم، در اجرای طرح کاداستر که یکی از برنامه های ملی است وضعیت مناسبی نداریم.

تربتی نژاد همچنین گفت: استفاده از ظرفیت های مالی بخش کشاورزی و امنیت غذایی کشور و جبران این عقب ماندگی ها نیاز به عزم همگانی دارد، از دولت، وزارت کشاورزی و مجلس انتظار می رود در لایجه بودجه 99 متناسب با برنامه های اجتماعی و مالی این موضوعات را مورد توجه قرار دهند.

نماینده مردم گرگان در مجلس در ادامه نطق خود با اشاره به این که برای جبران خسارت سیل فعالیت های زیادی اجرا شده است، ابراز کرد: اما کشاورزان از نحوه ارزیابی خسارات و پرداخت آن ناراضی هستند، نوسازی و بازسازی مدارس نیازمند مساعدت مالی دولتی بیش تری است.

وی همچنین از وزیر نیرو در خواست کرد تا نسبت به حل مسائل آب شرب گرگان و آق قلا اقدامات لازم را انجام دهد.

این نماینده مجلس افزود: از وزیر کشاورزی هم انتظار می رود ضمن حمایت از کشاورزان به منظور برخورد قاطع با سایر محصولات کشاورزی و تجهیز سیلوها به سیستم های نمونه برداری و کنترل کیفیت هوشمند اقدام کند.

تربتی نژاد همچنین گفت: یکی از مسائل شهرستان گرگان بی برنامه بودن مسئولان و ساخت و سازهای بی رویه در اطراف روستای زیارت است. از وزیر کشور و استاندار انتظار می رود با ارائه برنامه های راهبردی اجرای طرح هادی و ساماندهی واقعی و اجرای مهندسی دقیق رودخانه نسبت به اقتصاد ساکنان این روستا با قبول ییلاقی بودن آن هرچه سریع تر اقدام کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 440

به "توصیه یک نماینده مجلس به دستگاه دیپلماسی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه یک نماینده مجلس به دستگاه دیپلماسی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید