هشدار انجمن پزشکان انگلیس: جان کادر درمان به دلیل کمبود بسته های محافظتی در خطر است

به گزارش ایپتن، انجمن پزشکان انگلیس هشدار داد جان کادر درمان این کشور که در خط مقدم به معالجه بیماران کرونایی می پردازند به دلیل کمبود تجهیزات محافظتی به شدت در خطر است.

هشدار انجمن پزشکان انگلیس: جان کادر درمان به دلیل کمبود بسته های محافظتی در خطر است

به گزارش به نقل از رویترز، انجمن پزشکان انگلیس هشدار داد پزشکان و پرستارانی که در این کشور در خط مقدم به معالجه بیماران کرونایی می پردازند، به دلیل کمبود بسته های محافظتی جانشان به شدت در خطر است.

دولت انگلیس با انتقاد های مکرر از سوی کارمندان بخش بهداشت روبروست، زیرا به گفته آن ها پزشکان، پرستاران و سایر کارمندان مراقبت بهداشتی با کمبود شدید ماسک، دستکش و سایر تجهیزات محافظت شخصی روبرو هستند. بررسی انجمن پزشکان این کشور نشان می دهد در اوایل ماه جاری میلادی، بیش از نیمی از کادر درمان از کمبود یا نبود عرضه تجهیزات محافظتی شکایت داشتند.

این در حالی است که مت هنکوک، وزیر بهداشت انگلیس، روز گذشته گفت بسته های محافظتی به اندازه کافی وجود دارد، اما توزیع آن نیاز به حمایت ارتش دارد که اطمینان حاصل شود این بسته ها به دست افراد واقعی که در خط مقدم با کرونا می جنگند می رسد. او در گفتگو با بی بی سی گفت واضح است که باید کار های بیشتری انجام گیرد تا اطمینان حاصل شود که هر شخصی که این بسته ها را نیاز دارد آن را دریافت کند. او در ادامه اضافه نمود این بسته ها منابع گرانبها هستند که نباید بی مورد از آن ها استفاده شود.

رئیس حزب کارگر در واکنش به این سخنان وزیر بهداشت انگلیس در توئیتر نوشت شرم آور و توهین آمیز است که بگوییم کارکنان خط مقدم درمان در حال هدردادن تجهیزات محافظتی هستند.

از سوی دیگر، انجمن پزشکان انگلیس که کننده پزشکان این کشور است گفت بسته های محافظتی که در لندن و یورکشایر در شمال انگلیس توزیع شده، بسیار ناکافی بوده است و پزشکان با موقعیت بسیار دشواری روبرو هستند که باید بدون تجهیزات محافظتی مناسب به معالجه بیماران بپردازند و جان خودشان را به خطر بیندازند. دکتر چاند نگپول، رئیس این انجمن در این خصوص گفت: عجیب است افرادی که آموزش دیده اند تا با این بیماری مقابله کنند، همان هایی هستند که تجهیزات محافظتی مناسب ندارند و بدون این افراد ما با یک فاجعه روبرو خواهیم بود. او در ادامه توضیح داد که دولت هیچ نمی داند که میان قربانیان کرونا و کمبود تجهیزات محافظتی ارتباط وجود دارد. او اضافه نمود در ایتالیا به دلیل کیفیت و کمیت بالای تجهیزات محافظتی کادر درمان، هیچ یک از آن ها آلوده نشده اند.

بر اساس آمار های منتشر شده، از میان نُه هزار نفری که در بیمارستان های انگلیس بر اثر ویروس کووید-19 جان باختند، 19 نفر از جمله 11 پزشک جزء کادر درمان این کشور بوده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 944

به "هشدار انجمن پزشکان انگلیس: جان کادر درمان به دلیل کمبود بسته های محافظتی در خطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار انجمن پزشکان انگلیس: جان کادر درمان به دلیل کمبود بسته های محافظتی در خطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید