تدوین مقررات جدید برای بهبود محیط کسب و کار با تاکید بر تقویت دولت الکترونیک

به گزارش ایپتن، رئیس جمهور بر ضرورت تهیه لوایح ناظر به تغییر شکل حکمرانی به ویژه با توجه به مباحث مطرح شده در جلسه اخیر دولت الکترونیک و نقش موثر آن در تحقق جهش تولید و در عین حال اثرات شیوع کرونا و تغییرات احتاقتصادی عملکرد این ویروس و ضرورت تطبیق روابط اقتصادی و اجتماعی با آن، تاکید کرد.

تدوین مقررات جدید برای بهبود محیط کسب و کار با تاکید بر تقویت دولت الکترونیک

حسن روحانی عصر چهارشنبه در گفت و گو با لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور، ضمن بحث و گفت و گو درباره ابعاد مختلف این موضوع، تهیه لوایح بنیادین و نیز مقررات جدید برای بهبود محیط کسب و کار با تاکید بر کسب و کارهای مجازی را که می تواند موتور حرکت اقتصاد و جهش تولید باشد، دارای اهمیت و اولویت دانست.

روحانی همچنین بر ضرورت پیگیری لوایح مهم دولت به ویژه لوایح مدیریت تعارض منافع و شفاقیت، مسوولیت موسسات عمومی، نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی و نیز لوایح ناظر به حقوق مردم با همکاری معاونت پارلمانی تاکید کرد.

معاون حقوقی رئیس جمهور نیز در این گفت و گو تاکید کرد که این معاونت تمام اهتمام خود را بر پیگیری لوایح مورد نظر رئیس جمهور و دولت و نیز تهیه لوایح جدید برای تسهیل اداره کشور با توجه به تغییرشکل حکمرانی متاثر از شرایط شیوع کرونا و گسترش کسب و کارها و فعالیت های مجازی، بکار می گیرد.

جنیدی همچنین شماری از لوایح مهم اقتصادی را که بر رتبه ایران در بهبود محیط کسب و کار موثر است، دراولویت اقدامات این معاونت عنوان کرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1071

به "تدوین مقررات جدید برای بهبود محیط کسب و کار با تاکید بر تقویت دولت الکترونیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین مقررات جدید برای بهبود محیط کسب و کار با تاکید بر تقویت دولت الکترونیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید