25 معبد از معابد باشکوه ژاپن

به گزارش ایپتن، معرفی 25 معبد از معابد باشکوه ژاپن

معابد ژاپن از سال 1957 به عنوان جواهری ملی محسوب می شوند. مردم ژاپن به شدت مذهبی هستند و به همین دلیل بسیار به معابد خود اهمیت می دهند، و برای دعا به این معابد می روند. ما در این مطلب قصد داریم به معرفی 25 معبد از معابد باشکوه ژاپن بپردازیم، که قدمت همگی این معابد مربوط به قرن هفتم می باشد.

25 معبد از معابد باشکوه ژاپن

25. معبد Sōfuku-ji

معبد Sōfuku-ji در ناگاساکی واقع شده است. این معبد شامل دو بخش است که یکی از این بخش ها با نام تالار جواهر موبد بزرگ و دیگری با نام Daiippōmon شناخته می گردد. راهبی چینی هر دو این بخش ها را به ترتیب در اوایل دوره ادو و بین سال های 1644 تا 1646ساخته است.

24. معبد Myōō-in

معبد Myōō-in در فوکویامای هیروشیما واقع شده است. این معبد از دو بخش تشکیل شده است. یکی از این بخش ها بتکده ای پنج طبقه و بخش دیگر تالار اصلی است. بخش بتکده این معبد در اوایل عصر موروماچی و در سال 1348 ساخته شد. در حالیکه تالار اصلی در دوره کاماکورا و در سال 1321 ساخته شد.

23.معبد Taima-dera

معبد Taima-dera از سه بخش تشکیل شده است. یک بخش با نام بتکده غربی، دیگری با نام بتکده شرقی، و بخش دیگر با نام تالار اصلی معروف هستند. این معبد در کاتسوراگی، نارا واقع شده است. سه بخش این معبد به ترتیب در قرن نهم، قرن هشتم، و در سال 1161 ساخته شدند.

22. معبد Jōdo-ji

این گنجینه ارزشمند شامل دو بخش است. این دو بخش با نام های تالار اصلی و تاهوتو نامگذاری شده اند. هر دو این دو بخش در اونومیچی، هیروشیما واقع شده اند. این دو بنا به ترتیب در سال های 1327 و 1328 ساخته شده اند که این زمان مربوط به دوران بعد از کاماکورا می باشد.

21. معبد Yakushi-ji

معبد Yakushi-ji دارای دو بخش است. یکی با نام Tōindō و دیگری با نام بتکده شرقی شناخته می گردد. این معبد در نارا واقع شده است. بعد از ساخت دو بخش این معبد به ترتیب در سال های 730 و 1285، این معبد در میان مشهورترین معابد بودایی جای گرفت.

20. معبد Chōhō-ji

معبد Chōhō-ji در کاینان، واکایاما واقع شده است و شامل سه بخش است. نام این سه بخش تاهوتو، دایمون، و تالار اصلی می باشد که به ترتیب در سال های 1357، 1388 و 1311 ساخته شدند. دو بخش اولی بعد از عصر موروماچی ساخته شدند. در حالیکه بخش دیگر در دوران های بعد از کاماکورا ساخته شد.

19. معبد Hōryū-ji

بخش های معبد Hōryū-ji شامل دهلیز شرقی، تالار طلایی، خانه مقدس، بتکده پنج طبقه، کوفوزو، تالار سوترا، بِلفری، و 11 بخش فرعی دیگر است.

18.معبد Kimpusen-ji

معبد Kimpusen-ji در یوشینو، نارا واقع شده است. دروازه نییو و تالار اصلی(زائو) از بخش های این تالار هستند، که به ترتیب در سال های 1456 و 1591 ساخته شده اند. این معبد، معبد اصلی دین Kimpusen-Shugendō می باشد.

17. معبد Tōdai-ji

معبد Tōdai-ji به هشت بخش تقسیم شده است. این معبد که در نارا واقع شده است، شامل بخش های خانه مقدس، نیگاتسو- دو، تالار بزرگ بودا، ناندیمون و بخش های دیگر است. این معبد زمانی یکی از 7 معبد بزرگ دنیا محسوب می شده است.

16. معبد Kakurin-ji

معبد Kakurin-ji در کاکوگاوا، هیوگو واقع شده است و شامل دو بخش فرعی به نام های Taishidō و تالار اصلی است. این دو بخش به ترتیب در سال های 1112 و 1397 ساخته شدند. شاهزاده شوتوکو این بنا را تاسیس کرده است. این مکان محل ملاقات پیروان فرقه مذهبی تندای بوده است.

15. معبد Tōshōdai-ji

پنج بخش معبد Tōshōdai-ji که در نارا واقع شده است شامل سالن سخنرانی، خزانه داری، خانه مقدس، تالار معروف طلایی و کورو می باشد.

14. معبد Daigo-ji

معبد Daigo-ji سه بخش با نام های یاکوشی، بتکده پنج طبقه و تالار طلایی دارد که در دوران های بعد از عصر هی آن ساخته شده است. این معبد در کیوتو واقع شده است. نام این معبد دلالت بر عمیق ترین احساسات بودایی دارد.

13. معبد Murō-ji

معبد Murō-ji که در اودا، نارا واقع شده است تالاری طلایی، بتکده ای پنج طبقه، و تالاری اصلی دارد. دو بخش اول در دوره هی آن بنا شده اند در حالیکه بخش اخیر در سال 1308 ساخته شده است.

12. معبد Jōruri-ji

معبد Jōruri-ji در کیزوگاوا، کیوتو واقع شده است. این معبد جزو معدود معبدهای اوایل دوران هی آن است که باغ بهشت نیز دارد. این معبد بتکده ای سه طبقه دارد که در سال 1178 و تالاری اصلی دارد که در سال 1157 ساخته شده اند.

11. معبد Gangō-ji

سه بخش فرعی معبد بودایی تاریخی Gangō-ji در نارا آن را در میان هفت معبد بزرگ جای داده بود. این بخش ها شامل بتکده ای سه طبقه، اتاق زِن(فرقه بوداییان طرفدار تفکر و عبادت وریاضت) و تالار اصلی است.

10. معبد Kōryū-ji

معبد Kōryū-ji در کیوتو واقع شده است، این معبد شینگون قدیمیترین معبد کیوتو به شمار می رود. بخش اصلی آن که با نام تالار اصلی شناخته می گردد در سال 1251 طی دوران های اولیه عصر کاماکورا بنا شده است. دیگر بخش های این معبد اوزوماسا و هاتانوکیمی هستند.

9. معبد Kōfuku-ji

زمانی معبد Kōfuku-ji یکی از هفت معبد بزرگ ژاپن محسوب می شده است. این معبد که در نارا واقع شده، شامل هفت بخش است. این بخش ها شامل بتکده ای پنج طبقه، بتکده ای سه طبقه، تالار طلایی شرقی، تالار طلایی مرکزی، تالار هشت ضلعی شمالی، تالار هشت ضلعی جنوبی و حمام می باشد.

8. معبد Tō-ji

معبد Tō-ji در ابتدا با نام Kyō-ō-gokoku-ji شناخته می شد. این معبد شامل چهار بخش است. این بخش ها شامل تالار طلایی، بتکده ای پنج طبقه، تالار دائیشی و دروازه گل نیلوفر آبی مربوط مربوط به اوایل دوران کاماکورا می باشد.

7. معبد Nishi Hongan-ji

معبد Nishi Hongan-ji واقع در کیوتو، شامل سه بخش است. نام این سه بخش به ترتیب کارامون، گواِیدو و تالار آمیدا می باشد. این معبد یکی از دو معبد اصلی کیوتو و معبد اصلی جودو شینشو می باشد.

6. معبد Saimyō-ji

قدمت معبد بودایی Saimyō-ji که در کورا، شیگا واقع شده است به دوران کاماکورا بر می گردد. بتکده سه طبقه و تالار اصلی بخش های اصلی سازنده این معبد هستند.

5. معبد Daitoku-ji

معبد Daitoku-ji یکی از چهارده بخش مستقل مدرسه رینزای از زِن ژاپنی است. این معبد که در کیوتو واقع شده است شامل سه بخش است. این سه بخش شامل تالار اصلی، هوجو، و کارامون می باشد.

4. معبد Senju-ji

معبد Senju-ji در تسو، میه واقع شده است و دو بخش اصلی دارد. این دو بخش با نام های تالار میه ای و تالار نیورایی شناخته می شوند. تالار اولی در سال 1666 ساخته شد. در حالیکه تالار دیگر در سال 1748 ساخته شد. هر دو زمان مربوط به اواسط دوران اِدو می باشند.

3. معبد Ishiyama-dera

معبد Ishiyama-dera در اوستو، شیگا واقع شده است. این معبد شامل دو بخش به نام های تاهوتو و تالار اصلی است، که به ترتیب در سال های 1194 و 1096 ساخته شده اند.

2. معبد Zuiryū-ji

معبد Zuiryū-ji از سه بخش تشکیل شده است. نام این سه بخش به این ترتیب است: تالار بودا که در سال 1659 ساخته شده است، سالن سخنرانی که در سال 1655 ساخته شده است و سانمون که در سال 1818 ساخته شده است. این معبد در تاکائوکا، تویاما واقع شده است.

1. معبد Zuigan-ji

معبد Zuigan-ji در سال 828 بنا شد. این معبد در ماتسوشیما، میاگی واقع شده است و دو بخش اصلی دارد. این دو بخش به ترتیب یکی تالار اصلی است که در سال 1609 ساخته شده است و دیگری دهلیزها و محل های استراحت موبد است، که در سال 1609 ساخته شده است. این معبد متعلق به میوشین از زِنِ رینزای است.

بهترین نرخ پروازی به مقصد ژاپن

رزرو هتل با بهترین قیمت در ژاپن

منبع: فلای تودی
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 365

به "25 معبد از معابد باشکوه ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "25 معبد از معابد باشکوه ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید