کمبود ویتامین دی موجب سرطان روده بزرگ می شود

به گزارش ایپتن، بررسی های پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد کمبود ویتامین دی موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ می شود.

کمبود ویتامین دی موجب سرطان روده بزرگ می شود

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از نیواطلس ، درکشورهایی که افراد کمتر در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش آن از نوع یو وی بی قرار می گیرند، احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ بیشتر است. بخش زیادی از این اشعه از طریق لایه اوزون کره زمین جذب می شود.

پیش از این همه برآورد هایی در مورد ارتباط بین کمبود ویتامین دی و ابتلا به سرطان روده بزرگ اجرا شده بود، اما این ارتباط به طور قطعی کشف نشده بود. در پژوهش تازه این بررسی در 186 کشور جهان انجام شده و شاخص هایی مانند رنگدانه های پوست، مصرف سیگار، سن و غیره مورد توجه قرار گرفت.

بر اساس همین بررسی با افزایش سن و به خصوص بعد از 45 سالگی تاثیر عامل قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای کاهش احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ افزایش می یابد. از همین رو بهتر است افراد با افزایش سن خود را از نور خورشید محروم نکنند تا ویتامین دی کافی را به طور طبیعی دریافت کنند. افراد کهنسال همچنین باید با مصرف مواد غذایی مفید و استفاده از مکمل های مناسب ویتامین دی کافی را به بدن خود برسانند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1718

به "کمبود ویتامین دی موجب سرطان روده بزرگ می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود ویتامین دی موجب سرطان روده بزرگ می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید