کاهش درآمد مجریان تورهای مسافرتی

به گزارش ایپتن، مجریان تورهای مسافرتی در سال 2020 انتظار کاهش درآمدی بی سابقه را دارند

کمپانی WeTravel برای آنالیز تاثر ویروس کرونا بر روی صنعت توریسم پیمایشی را از 592 مجری تورهای مسافرتی در سراسر دنیا به عمل آورده است. نتایج حاصل از این پیمایش نشان می دهد که 70% از مجریان تورهای مسافرتی برنامه های سفر جدیدی را تا اکتبر 2020 و پس از آن تدارک دیده اند. 56% نیز انتظار دارند که عمده درآمدشان را سال جاری از دست بدهند اما همچنان نگاهی مثبت به سال 2021 دارند.

کاهش درآمد مجریان تورهای مسافرتی

بیشتر مجریان تورهای مسافرتی اطمینان دارند که سفرها دوباره تا پاییز سال جاری از سر گرفته می شوند. با رصد دقیق شرایط موجود، تقریبا یک سوم شرکت نمایندگان در این پیمایش برنامه سفرهای بعدی خود را به ماه های جون تا سپتامبر 2020 موکول نموده اند. حدودا 40% از آن ها سفرها را به بازه زمانی اکتبر تا دسامبر 2020 موکول نموده اند و برنامه های دیگر سفر نیز به سال 2021 موکول شده است.

مجریان تورهای مسافرتی کاهش درآمدی عمده را در سال 2020 پیش بینی می نمایند. بیش از نیمی از کمپانی هایی که از آن ها پیمایش به عمل آمده انتظار دارند کاهش درآمدی 50 درصدی را سال جاری نسبت به سال 2019 تجربه نمایند. 10% از کمپانی ها انتظار دارند میزان این درآمد نسبت به سال 2019 تا 90% افت کند. البته با توجه به اینکه هنوز بیش از 21% از مجریان تورهای مسافرتی که در این پیمایش شرکت نموده اند، از میزان تاثیر ویروس کرونا بر درآمد سال جاری خود مطمئن نیستند، ممکن است این میزان با افزایش همراه باشد.

مجریان تورهای مسافرتی در شرایط دشواری قرار گرفته اند. از طرفی مسافران درخواست بازپرداخت بلیط های استردادی خود را می نمایند، در صورتیکه مبالغی که مجریان تورهای مسافرتی هزینه نموده اند نیز در دست ایرلاین ها مانده است. تقریبا نیمی از شرکت نمایندگان در این پیمایش هزینه های بلیط های استردادی را به مسافران بازگردانده اند، در حالیکه 27% از آن ها منتظر هستند تا ابتدا ایرلاین ها هزینه بلیط های کنسل شده را به آن ها بازگردانند. با این حال تنها 39% از ایرلاین ها تمایل دارند تا تمامی مبلغ بازپرداخت بلیط ها را به مجریان تورهای مسافرتی برگردانند، در حالیکه 11% از آن ها تمایلی به بازپرداخت کل مبلغ بلیط های استردادی از خود نشان نمی دهند. مجریان تورهای مسافرتی در کوشش هستند تا با پیشنهاد اعتبار سفر یا درخواست زمان بیشتر برای پرداخت هزینه های کنسلی بلیط ها این مشکل را حل نمایند.

بیشتر مجریان تورهای مسافرتی نگاهی مثبت به سال 2021 دارند. در حالیکه 55% از شرکت نمایندگان در این پیمایش نسبت به نیمه دوم سال 2020، دیدگاهی منفی دارند. تقریبا یک سوم از کمپانی ها، نگاهی مثبت به سال آینده دارند، در حالیکه 21% از شرکت ها هنوز از وضعیتی که پیش رویشان خواهد بود مطمئن نیستند.

هنگامیکه از شرکت نمایندگان در این پیمایش پرسیده شد که رسیدن به شرایط ایده آل و دریافت جانی دوباره در این صنعت چه میزان زمان می برد، 44% از آن ها پیش بینی دوره زمانی 6 الی 12 ماهه را کردند.

منبع: فلای تودی
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 3 تیر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 985

به "کاهش درآمد مجریان تورهای مسافرتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش درآمد مجریان تورهای مسافرتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید