پیشنهاد جایگزینی مجسمه رئیس جمهور آمریکا با تندیس کمدین مشهور

به گزارش ایپتن، مجسمه های مشابهی از چهره های تاریخی از جمله یولیسیز گرنت و فرنسیس اسکات کی، که هر دو مالک برده بودند، در حال حذف شدن از سراسر آمریکا هستند. شهردار بیل دو بلاسیو هم از پایین آوردن مجسمه روزولت حمایت نموده است.

پیشنهاد جایگزینی مجسمه رئیس جمهور آمریکا با تندیس کمدین مشهور

بن استیلر که با رابین ویلیامز در فیلم شب در موزه هم بازی بود، پیشنهاد کرد مجسمه این کمدین فقید را در برابر موزه تاریخ طبیعی نیویورک به جای مجسمه روزولت نصب نمایند.

بن استیلر بازیگر سینما می گوید ایده ای فوق العاده برای جایگزینی مجسمه رییس جمهور تئودور روزولت در نیویورک سیتی دارد. این مجسمه قرار است به زودی به خاطر ارتباط با استعمار و نژادپرستی پایین آورده گردد.

این ستاره 54 ساله هالیوودی در توییتر خود نوشت که رابین ویلیامز همبازی فقید او در فیلم شب در موزه باید منبع الهام مجسمه جدیدی باشد که قرار است جلوی موزه تاریخ طبیعی نصب گردد.

ویلیامز برنده جایزه اسکار که در سال 2014 در 63 سالگی خودکشی کرد، در مجموعه شب در موزه نقش شخصیت بازیگوش تئودور روزولت را ایفا کرد.

استیلر در توییتر و زیر توییتی از نیویورک تایمز که خبر بر داشته شدن مجسمه روزولت را منتشر نموده بود، نوشت: چطور است مجسمه را با مجسمه ای از رابین ویلیامز جایگزین کنید. او استحقاقش را دارد.

مجسمه روزولت در جریان اعتراضات اخیر آمریکا به این دلیل قرار است پایین کشیده گردد که رییس جمهور اسبق آمریکا را در حالی به تصویر می کشد که سوار بر اسب است و در یک طرف خود یک مرد بومی آمریکایی و در طرف دیگر خود یک مرد سیاهپوست را دارد. بعد از اعتراض های گسترده ای که علیه نژادپرستی و تبعیض در آمریکا پس از مرگ جورج فلوید شکل گرفت، خیلی ها خواهان حذف این مجسمه به عنوان نمادی از استعمار، نژادپرستی و تبعیض طبقاتی شدند.

این در حالی است که مجسمه های مشابهی از چهره های تاریخی از جمله یولیسیز گرنت و فرنسیس اسکات کی، که هر دو مالک برده بودند، در حال حذف شدن از سراسر آمریکا هستند. شهردار بیل دو بلاسیو هم از پایین آوردن مجسمه روزولت حمایت نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1072

به "پیشنهاد جایگزینی مجسمه رئیس جمهور آمریکا با تندیس کمدین مشهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد جایگزینی مجسمه رئیس جمهور آمریکا با تندیس کمدین مشهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید