هند با خرید جنگنده های جدید، به چین هشدار داد

به گزارش ایپتن، طبق گزارش یک رسانه غربی، هند با خرید جنگنده های فرانسوی رافائل به چین در بحبوحه تنش های اخیر مرزی دو کشور هشدار داد.

هند با خرید جنگنده های جدید، به چین هشدار داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که درگیری های مرزی اخیر چین و هند باعث بر جا ماندن تلفات و تشدید تحرکات نظامی دو کشور شده، یک رسانه غربی گزارشی درباره چرایی خرید پنج فروند جنگنده رافائل توسط دهلی نو و ارتباط آن با این درگیری های مرزی منتشر کرد.

خبرگزاری فرانسه گزارشی درباره ورود پنج فروند جنگنده فرانسوی رافائل به هند منتشر کرده و خرید این جنگنده ها را هشدار هند به چین توصیف کرد.

در این گزارش آمده است: روز چهارشنبه (دیروز) پنج فروند جت جنگنده رافائل در یک توافق چندین میلیارد دلاری از فرانسه در هند فرود آمدند و وزیر دفاع این کشور از فرود آنها برای دادن هشدار به چین بر سر تنش های ارضی اخیر استفاده کرد.

خبرگزاری فرانسه با اشاره به پوشش گسترده رسانه های هند از مراسم استقبال از جنگنده های رافائل در پایگاه هوایی ایالت هاریانا این کشور، این موضوع را به درگیری ها و تنش های مرزی اخیر با چین مرتبط دانست.

این رسانه ادامه داد: هند در توافقی به ارزش تقریبی 9.4 میلیارد دلار 36 فروند جنگنده رافائل از فرانسه خریداری کرده و قرار است تا سرانجام سال 2021 همه آنها را تحویل بگیرد.

رانجات سینگ وزیر دفاع هند در مراسم تحویل 5 جنگنده رافائل گفت که این آغاز یک دوره تازه در تاریخ مدرن ارتش ما است و نیروی هوایی هند بسیار قوی تر از گذشته در برابر هر گونه تهدید علیه کشورمان بازدارندگی ایجاد خواهد کرد.

وی اضافه کرد: تنها کسانی که خواهان تهدید علیه تمامیت ارضی ما هستند باید درباره توانمندی جدید نیروی هوایی هند نگران باشند و یا از آن انتقاد کنند.

هر چند وزیر دفاع هند در اظهارات خود نامی از چین نیاورده است اما از نظر ناظران و کارشناسان سیاسی، مخاطب اصلی این سخنان او چین بوده است.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، نیروهای هند و چین طی 6 هفته اخیر در یک تقابل بر سر منطقه مرزی لداخ در هیمالیا قرار گرفته اند که در آن 20 نظامی هندی کشته شدند و چین هم تلفاتی داشته اما آماری درباره تعداد تلفات ارائه نکرده است.

هر دو طرف هندی و چینی یکدیگر را بابت درگیری های مرزی اخیر و نقض حاکمیت ارضی مقصر خوانده اند و همزمان با اعزام هزاران نظامی به منطقه مرزی، در حال گفت و گو به منظور کاستن از تنش ها هستند.

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود نوشت: هند به عقب بودن خود از چین و دیگر بازیگران کلیدی از نظر قدرت نیروی هوایی اذعان دارد و خرید جت های رافائل یکی از مجموعه طرح های بسیار این کشور برای تقویت ارتش 1.4 میلیون نفری هند است.

این رسانه فرانسوی اضافه کرد: دهلی نو همچنین در بحبوحه تنش ها با چین و پاکستان دو همسایه مسلح به سلاح اتمی، مشتاق بوده است که جت های جنگنده های خود را به روز رسانی کند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1132

به "هند با خرید جنگنده های جدید، به چین هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند با خرید جنگنده های جدید، به چین هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید