هشدار ایتالیا درباره وقوع بحران پناهندگان جدید در اروپا

به گزارش ایپتن، وزیر امور خارجه ایتالیا درباره وقوع بحران پناهندگان جدید در اروپا پیامد تشدید مناقشات در لیبی هشدار داده و خواهان توقف درگیری ها در این منطقه شد.

هشدار ایتالیا درباره وقوع بحران پناهندگان جدید در اروپا

با ما همراه باشید و با تور زمستانی ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، لوئیجی دی مایو، وزیر امور خارجه ایتالیا در مصاحبه با نشریه بیلد آلمان با نگرانی به تحولات اخیر در لیبی نگریسته و درباره تصمیم جدید اتحادیه اروپا برای انجام یک ماموریت دریایی به منظور نظارت بر تحریم تسلیحاتی در لیبی گفت: برای اینکه ارسال سلاح را متوقف کنیم به ماموریتی احتیاج داریم که در کنار عملیات کشتی های دریایی همچنین کنترل از هوا و زمین را هم در برگیرد. بسیاری از کشورها از جمله ایتالیا نگران این مسئله هستند که عملیات دریایی اروپا بتواند موج جدیدی از پناهندگان به اروپا را ایجاد کند.

وزیر امور خارجه ایتالیا در بخش دیگری از مصاحبه با این نشریه آلمانی توضیح داد: برای من این مسئله واضح است، ما باید این جنگ را متوقف کنیم. در غیر این صورت ما شاهد موج جدید پناهندگان خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره اینکه آیا روسیه با توجه به سیاست هایش در لیبی بخشی از مسئله و یا راهکار است، گفت: ما باید در راستای امنیت اروپا البته مشترکا با روسیه و نه علیه این کشور کار کنیم.

وی تاکید نمود: این واقعیت که رئیس جمهور روسیه برای شرکت در کنفرانس صلح لیبی به این کشور آمد نشان می دهد که مسکو می تواند و باید بخشی از راهکار باشد.

وزیر امور خارجه ایتالبا در بخش دیگری از این مصاحبه به بحران اقتصادی در این کشور پرداخته و گفت: برای ما به عنوان یک کشور صادر کننده تاثیرات بحران های بین المللی به ویژه بالا است از جمله این بحران ها مناقشات تجاری بین آمریکا و چین ، تحریم ها علیه روسیه و ایران و درگیری ها در لیبی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 804

به "هشدار ایتالیا درباره وقوع بحران پناهندگان جدید در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار ایتالیا درباره وقوع بحران پناهندگان جدید در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید