نرخ سود سپرده بانک ها به 14 درصد افزایش یافت

به گزارش ایپتن، بانک مرکزی در راستای افزایش نرخ سود در بازار بین بانکی، و راهنمایی نرخ تورم به سمت نرخ تورم هدف، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها را با 1 واحد درصد افزایش، 14 درصد مشخص کرد.

نرخ سود سپرده بانک ها به 14 درصد افزایش یافت

آخرین اطلاعات به دست آمده از عملکرد بخش واقعی اقتصاد نشان می دهد، رشد مالی بدون نفت در راستا صعودی نهاده شده است. از طرف دیگر، نرخ تورم از تورم هدف اعلام شده (22 درصد) فاصله دارد.

بر این اساس، هیئت عامل این بانک در راستای اجرای قانون پولی و بانکی کشور برای حفظ ارزش پول ملی، در جلسه چهارشنبه 22 مردادماه 1399 چارچوب های جدید اجرای سیاست پولی را تصویب کرد.

هیئت عامل بانک مرکزی بر اساس مواد (6) و (11) دستورالعمل عملیات بازار باز و اعطای اعتبار در قبال اخذ وثیقه توسط بانک مرکزی، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی نزد بانک مرکزی را با 1 واحد درصد افزایش، 14 درصد مشخص کرد و بدین ترتیب دامنه نرخ سود در بازه 22-14 درصد نهاده شد. این تصمیم با هدف کاهش دامنه دالان نرخ سود، افزایش نرخ سود در بازار بین بانکی و راهنمایی نرخ تورم به سمت نرخ تورم هدف اتخاذ شده است و از روز شنبه 25 مردادماه 1399 اجرا می گردد. لازم به یادآوری است بانک مرکزی برای دستیابی به تورم هدف از تمام ابزارهای پولی در اختیار استفاده خواهد نمود.

پیش از این هیئت عامل بانک مرکزی در روز پنجشنبه مورخ 12 تیرماه 1399، کف دالان نرخ سود را از 12 به 13 درصد افزایش داده بود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1159

به "نرخ سود سپرده بانک ها به 14 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ سود سپرده بانک ها به 14 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید