مقاله: برج برلین (آلمان)

به گزارش ایپتن، 3 آسانسور در برج برلین وجود دارد؛ دو تای آنها به بازدیدکنندگان و دیگری به کارکنان برج اختصاص داده شده اند. این آسانسورها فوق العاده سریع هستند؛ مسافران تور آلمان می توانند تنها در عرض 40 ثانیه به ارتفاع 203 متری سطح زمین برسند که یعنی با سرعت 6 متر در هر ثانیه این مسیر را طی می کنند. برج تلویزیونی برلین تنها یک جاذبه توریستی نیست. برج به شرکت مخابراتی Deutsche Telekom تعلق دارد و بیشتر از 60 برنامه متفاوت رادیویی و تلویزیونی از طریق آنتن آن پخش می شوند. تجهیزات مخابراتی برج برلین در دهه 1990 بازسازی شدند و برج تا همین امروز به کارش ادامه داده است.

مقاله: برج برلین (آلمان)

برج برلین یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی برلین است و هر سال میلیون ها بازدیدکننده شامل مسافران تور آلمان از سراسر جهان را به خود جذب می کند. از زمان افتتاحش، برج مخابراتی برلین 37 میلیون بازدیدکننده داشته است. به خاطر مقررات ایمنی، تنها 400 نفر می توانند به طور همزمان در بخش کروی برج حضور داشته باشند، شامل 380 بازدیدکننده و 20 نفر کارکنان این بخش.

ساخت برج برلین در سال 1965 شروع شد و در سال 1969 به پایان رسید. دولت آلمان شرقی برنامه دقیقی داشت تا ساخت برج در سوم اکتبر سال 1969 به اتمام برسد، در نتیجه کارگران در 3 شیفت مختلف کار می کردند تا این هدف محقق شود. هزینه ساخت برج برلین در آن زمان حدود 200 میلیون مارک بود، 4 برابر هزینه ای که در ابتدا برایش در نظر گرفته بودند. برج برلین فوق العاده سنگین است؛ این برج از حدود 7900 متر مکعب بتن و 3400 تن فولاد ساخته شده است. بخش کروی برج خودش به تنهایی 4800 تن از مجموع وزن 26 هزار تنی کل سازه را تشکیل می دهد.

منبع مقاله: برج برلین (آلمان)

انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1835

به "مقاله: برج برلین (آلمان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: برج برلین (آلمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید