مرد خیاط زنش را کور کرد

به گزارش ایپتن، تهران (پانا) - مرد خیاط در جریان درگیری با همسرش به خاطر ضربه هایی که به سر وی وارد نموده بود باعث نابینایی یکی از چشم های زن جوان شد.

مرد خیاط زنش را کور کرد

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از یک سال و نیم قبل و به دنبال مراجعه زن جوانی به دادسرای البرز شروع شد. مرضیه که یکی از چشم هایش را بسته بود به بازپرس گفت: شوهرم با ضربه هایی که به سرم وارد نموده باعث کوری چشم چپم شده است حالا به اینجا آمده ام تا از او شکایت کنم.

وقتی زن جوان به پزشکی قانونی فرستاده شد نتیجه آنالیز ها نشان می داد علت نابینایی چشم مرضیه ضربه محکم به ناحیه چپ سر و در نهایت عفونت درونی چشم و نابینایی شده است.

پس از طرح شکایت، شوهرش به نام سیروس به اتهام ایراد ضرب و جرح عمدی بازداشت شد و صبح دیروز در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی قیومی تحت محاکمه نهاده شد.

در ابتدای جلسه رئیس دادگاه متن کیفرخواست را بیان نمود. سپس شاکی در صندلی ایستاد و با طرح شکایت به دادرسان دادگاه گفت: من 14سال قبل با این مرد که خیاط است ازدواج کردم دراین مدت با هم اختلافات زیادی داشتیم و او بارها مرا کتک زده بود. گاهی سرم می شکست گاهی چشم ام کبود می شد او بشدت بداخلاق و عصبانی است روز حادثه هم دوباره مشاجره کردیم او خیلی عصبانی بود و به من حمله کرد و با مشت و لگد به جانم افتاد. از آن روز به بعد من بشدت سردرد داشتم تا اینکه چشمانم تار شد وقتی نزد پزشک رفتم آنجا به من گفتند به خاطر پارگی بعضی رگ های داخلی چشم چپم عفونت نموده و باید چشم را تخلیه نمایند.... پس از آن شکایت کردم و حالا از قضات دادگاه می خواهم که او را قصاص نمایند.

پس از سرانجام اظهارات شاکی متهم به دستور رئیس دادگاه پشت میز محاکمه ایستاد و درباره اتهام اش به قضات دادگاه گفت: من قبول دارم که باعث نابینایی چشم همسرم شدم و حالا بشدت پشیمانم من رفتارهای بدی داشتم وقتی عصبانی می شدم رفتارم دست خودم نبود اما آقای قاضی من همسرم را دوست دارم حاضرم یکی از چشمانم قصاص گردد اما از او بخواهید که مرا رها نکند. پس از سرانجام جلسه قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.

نگاه کارشناس

قاضی محمد قیومی

اختلافات خانوادگی بین همه زوج ها کم و بیش وجود دارد اما آنچه که بسیار قابل توجه است نحوه برخورد با این مسائل است. اختلاف سلیقه نباید باعث درگیری و حتی مشاجره گردد باید با آن عاقلانه برخورد کرد رفتارهای احساسی که غالباً با خشونت همراه است نتایج جبران ناپذیری را به همراه دارد. اگر توانایی کنترل خشم خود را نداریم باید این موضوع را جدی بگیریم وبا استفاده از هدایت های یک مشاور این امر مهم را یاد بگیریم.

کنترل خشم نه تنها در خانواده بلکه در جامعه نیز بسیار مهم است بخش اعظم پرونده های قتل ناشی از ناتوانی در کنترل خشم است که احتیاج به مهارت و کنترل دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1226

به "مرد خیاط زنش را کور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرد خیاط زنش را کور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید