لطفی: اولین گام در تحقق جهش تولید کنار زدن بروکراسی پیچیده اداری است

به گزارش ایپتن، نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تا زمانی که سرمایه گذار برای دریافت یک مجوز چندین روز در راهروها اسیر باشد نمی توان امید به رونق تولید و جهش اقتصادی داشت.

لطفی: اولین گام در تحقق جهش تولید کنار زدن بروکراسی پیچیده اداری است

حسن لطفی در گفت وگو با ایپتن، با اشاره به اقداماتی که باید مجلس شورای اسلامی برای تحقق شعار جهش تولید انجام دهد، بیان کرد: در گام اول مجلس شورای اسلامی اگر بتواند موانع موجود بر سر راه تولید کنندگان را شناسایی کرده و آنها را از سر راه بردارد خدمت بزرگی به حوزه تولید کرده و گام بلندی در تحقق شعار جهش تولید برداشته است.

وی در ادامه اظهار کرد: بروکراسی پیچیده اداری، قوانین پیچیده امور مالیاتی، امور پیچیده بانکی و قاچاق کالا از جمله عواملی است که هر یک می تواند به تنهایی سرمایه گذار را از حضور در عرصه تولید دلسرد کرده و به عنوان یک عامل بازدارنده و مانعی بر سر راه تحقق شعار جهش تولید محسوب شود.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی شرح داد: زمانی که سرمایه گذار برای اخذ مجوز چندین روز متوالی در راهروی اداره ها سرگردان می شوند مطمئنا هیچ گاه برای سرمایه گذاری در حوزه تولید مشتاق نخواهند بود. کارشناسی که خود در اداره استخدام شده و شغل دارد خیال اش راحت است و نسبت به سایر افراد بیکار توجهی ندارد.

لطفی در ادامه تاکید کرد: زمانی که در هر شهرستان و استان مجموعه ای واحد برای راه اندازی تولید شکل گرفت و هر اداره ای نماینده تام الاختیاری داشته و مدت صدور مجوز به یک روز تقلیل پیدا کرد آنگاه می توان سرمایه گذار را برای سرمایه گذاری در حوزه تولید به میدان آورد و سپس موانع دیگر را از سر راه او برداشت.

وی ادامه داد: زمانی می توان نسبت به جذب سرمایه گذار در بازار داخل و رونق تولید امیدوار بود که به سمت کنار زدن موانع حرکت کنیم در غیر این صورت همه این عوامل به عنوان عاملی بازدارنده بوده و سرمایه گذار را از حضور در عرصه تولید دلسرد می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1062

به "لطفی: اولین گام در تحقق جهش تولید کنار زدن بروکراسی پیچیده اداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطفی: اولین گام در تحقق جهش تولید کنار زدن بروکراسی پیچیده اداری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید