لاریجانی در ملاقات وزیر امور خارجه عمان: مساله یمن لایه های پنهانی دارد

به گزارش ایپتن، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله یمن، لایه های پنهانی دارد. ابتدا باید آتش بس صورت بگیرد و سپس به سمت موضوعات دیگر حرکت کرد.

لاریجانی در ملاقات وزیر امور خارجه عمان: مساله یمن لایه های پنهانی دارد

با همراهی تورهای بهاری عمان از نگین خاورمیانه مسقط و صلاله دیدن کنید و با زیبایی های خاورمیانه و فرهنگ شیخ نشین ها آشنا شوید .

به گزارش ایپتن، پیش از ظهر امروز (دوشنبه 11 آذرماه) یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ملاقات و گفت وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این ملاقات گفت: نقش عمان در ایجاد فضای صلح و آرامش در منطقه قابل توجه بوده و روابط بین دو کشور ایران و عمان همیشه خوب و در حال پیشرفت بوده است.

لاریجانی ضمن تبریک برگزاری انتخابات در کشور عمان، توضیح داد: کشورهای منطقه باید با یکدیگر ارتباط نزدیک داشته باشند تا مسائل رفع گردد و طرح ایران برای افزایش مشارکت و صلح در منطقه نیز تابع همین نظر است.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم مسئله یمن با گفت و گو حل گردد، اضافه نمود: طرف مقابل باید بداند که با زور نمی توان مشکل را رفع کرد، به خصوص که مسئله یمن، لایه های پنهانی دارد و ابتدا باید آتش بس صورت بگیرد و سپس باید به سمت موضوعات دیگر حرکت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه، برای مردم مسجل شده که ترامپ با ایران عناد دارد، گفت: رفتار آمریکا عاری از منطق و کوشش آمریکا برای به صفر رساندن فروش نفت ایران بی ثمر بوده است.

براساس این گزارش یوسف بن علوی نیز در این ملاقات گفت: باید از فرصت به وجود آمده برای رفع کردن بحران های منطقه استفاده کنیم، به خصوص که ایران پایگاه صلح در منطقه است.

وزیر امور خارجه عمان، ادامه داد: ایران همیشه کشورها را به آرامش دعوت نموده است و طرح صلح هرمز نیز نشان می دهد که ایران به دنبال آرامش است.

یوسف بن علوی، ادامه داد: شکی نیست تحریم کشوری که پرچم صلح را در دست دارد، پسندیده نیست. در همین حال که هدف تحریم های آمریکا، تحقق پیدا ننموده و این موضوع باید جدی گرفته گردد.

یوسف بن علوی با بیان اینکه عمان همیشه در کنار جمهوری اسلامی ایران است و تردیدی در حقانیت طرح صلح هرمز ایران نداریم، اضافه نمود: در حال حاضر آمریکایی ها نمی دانند چگونه از تنگنای مسائل به وجود آمده خارج شوند.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 742

به "لاریجانی در ملاقات وزیر امور خارجه عمان: مساله یمن لایه های پنهانی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاریجانی در ملاقات وزیر امور خارجه عمان: مساله یمن لایه های پنهانی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید