فاز تازه بازگشایی مدارس تشریح شد

به گزارش ایپتن، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره فاز تازه بازگشایی مدارس از فردا 15 آبان شرح داد.

فاز تازه بازگشایی مدارس تشریح شد

علیرضا کمرئی اظهار کرد: فاز تازه از بازگشایی مدارس برای دانش آموزان متوسطه دوم یعنی پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم 15 آبان ماه خواهد بود، بر اساس مصوبه جلسه نود و یکم که اخیراً برگزار گردید دانش آموزان پایه های هفتم، هشتم و نهم و دوره ابتدایی از آذرماه به سمت فعالیت حضوری خواهند رفت.

وی با اشاره به اینکه در خصوص دانش آموزان متوسطه اول و دوره ابتدایی اول آذرماه بازگشایی تعیین شده است اضافه نمود: برای دانش آموزان متوسطه براساس مصوبه ای که مطرح شد، 15 آبان ماه بازگشایی صورت خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه براساس مطالعاتی که وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش داشتند، شرط بازگشایی و فعالیت حضوری مدارس واکسیناسیون دانش آموزان نبود گفت: خوشبختانه تا دهم آبان ماه بیش از 88 درصد دانش آموزان که در سن 12 تا 18 سال هستند واکسینه شدند، 16 استان بالای 90 تا 99 درصد واکسن دانش آموزی را دریافت کردند، در 11 استان بین 80 تا 90 درصد را داشتند.

وی با اشاره به اینکه براساس شرایطی که داریم علی رغم اینکه شرط واکسیناسیون در پروتکل ها مقرر نشده اما واکسیناسیون با فرایند مناسبی پیش رفت و انشاالله به سمت کامل شدن هم پیش خواهیم رفت توضیح داد: در شرایط کووید 19 فاصله گذاری اجتماعی بیش از 95 درصد در کاهش موارد بستری و توسعه بیماری نقش دارد، استفاده از ماسک و فاصله گذاری دو اصل اساسی است تا جلوی شیوع بیماری را بتوانیم بگیریم.

کمرئی اضافه نمود: دیگری موضوع تهویه کلاس های درس است که برای هر دو زمان هم در شرایط گرمایش که سیستم گرمایشی استفاده می کنیم تصریح شده که چگونه عمل گردد و در شرایط فعلی هم که تهویه کلاس ها چگونه باشد ضوابطی در نظر گرفته شده است.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: فعلاً بناست افراد بالای 12 سال واکسن را دریافت نمایند، افراد زیر 12 سال فعلاً در اولویت نیستند، ارتباط صددرصدی بین اندازه واکسیناسیون دانش آموزان و بازگشایی نیست، باید به افرادی که خطر بیماری در آن شدت بیشتری دارد توجه کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1867

به "فاز تازه بازگشایی مدارس تشریح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاز تازه بازگشایی مدارس تشریح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید