دستمزد کارگران کم می گردد؟

به گزارش ایپتن، بعضی رسانه ها از برگزاری جلسه فوری شورایعالی کار با موضوع اصلاح مصوبه مزدی سال جاری با هدف کم کردن افزایش مزد کارگران برگزار خبر دادند، اما نماینده کارگران این موضوع را تکذیب کرد.

دستمزد کارگران کم می گردد؟

به گزارش خبرگزاری ایلنا، جلسه فوری شورایعالی کار که از ساعت 16 امروز در محل وزارت کار برگزار شده بود، بدون نتیجه انتها یافت.

موضوع نشست، اصلاح مصوبه مزدی سال جاری با هدف کم کردن افزایش مزد کارگران سایر سطوح بوده و ظاهراً قرار است فردا نشستی در همین رابطه با معاون اول رئیس جمهور برگزار گردد.

نتیجه نشست فردا می تواند مشخص کننده باشد.

با این حال علی خدایی نماینده کارگران با تکذیب برگزاری جلسه شورای عالی کار گفت: جلسه شورای عالی کار برگزار نشده، تنها نمایندگان کارگری و کارفرمایی با وزیر کار جلسه داشتند. بنابراین حدس ها و حاشیه ها در مورد حداقل دستمزد را رد می کنیم. هیج تغییری در بحث مزد کارگران اتفاق نیفتاده است.

حداقل حقوق کارگران چقدر است؟

بر اساس توافق اعضای شورای عالی کار، حداقل دستمزد کارگران 1401 از دو میلیون و 655 هزار تومان به چهار میلیون و 179 هزار تومان افزایش یافت. بر این اساس یاری هزینه مسکن از 450 به 650 هزار تومان و بن کارگری از 600 هزار تومان به 850 هزارتومان افزایش پیدا کرد.

حجت ا… عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه احتماعی نیز درباره حداقل حقوق کارگران گفت: حداقل حقوق یک کارگر با دو فرزند از چهار میلیون و 376 هزار تومان به شش میلیون و 725 هزار تومان افزایش یافت..

آنطور که عبدالملکی گفت حقوق یک خانواده با یک فرزند نیز از چهار میلیون و 111 هزار تومان به شش میلیون و 307 هزار تومان رسید.

منبع: فرارو
انتشار: 3 تیر 1401 بروزرسانی: 3 تیر 1401 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 2063

به "دستمزد کارگران کم می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستمزد کارگران کم می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید