خبرنگاران 32 هزار درخواست آزمون وسع در خراسان جنوبی ثبت شد

به گزارش ایپتن، بیرجند - خبرنگاران - مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای اجرای طرح آزمون وسع (آبان 98) به منظور بیمه اجباری تا به امروز حدود 32 هزار درخواست در استان ثبت شده است.

خبرنگاران 32 هزار درخواست آزمون وسع در خراسان جنوبی ثبت شد

علی اربابی روز دوشنبه به رسانه ها گفت: از این تعداد تا به امروز برای 9 هزار و 202 نفر دفترچه بیمه در استان صادر شده است.

وی ادامه داد: طرح بیمه اجباری همگانی از 15 آبان ماه پارسال برای افرادی که فاقد هرگونه پوشش بیمه ای هستند، در سراسر کشور در حال اجراست که در اجرای آن حق بیمه افراد بر اساس آزمون وسع و استطاعت مالی آنان پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه برای 29 هزار و 200 نفر از تعداد ثبت نام کنندگان برای آزمون وسع، پیامک ارسال شده است گفت: بر اساس این طرح، سه دهک اول از پرداخت سرانه حق بیمه معاف هستند ولی دهک چهارم 50 درصد حق سرانه و دهک پنجم کل سرانه حق بیمه را باید پرداخت کنند.

وی شرح داد: بیش از 20 هزار نفر مشمول دریافت دفترچه بیمه رایگان، حدود سه هزار و 500 نفر مشمول مشارکت 50 درصدی حق سرانه بیمه و حدود پنج هزار و 400 نفر هم مشمول پرداخت کل حق سرانه بیمه شدند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی بیان نمود: در اجرای این طرح حق بیمه متقاضیان این بیمه براساس آزمون وسع یا استطاعت مالی تعیین و دریافت می شود که این ارزیابی که توسط وزارت تعاون، رفاه و امور اجتماعی انجام می شود.

وی ادامه داد: افرادی که در دهک های پایین درآمدی قرار دارند براساس اعلام نتیجه آزمون وسع به صورت رایگان زیرپوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.

اربابی به حق سرانه بیمه در سال 99 اشاره کرد و گفت: حق سرانه بیمه برای مشمولینی که می بایست پرداخت را به صورت کامل انجام دهند به ازای هر نفر و برای یکسال کامل 6 میلیون و 684 هزار ریال است.

وی بیان نمود: اگر فردی که فاقد پوشش بیمه ای است در بیمارستان بستری شود و کارشناسان بیمه، اورژانسی بودن بستری وی را تایید کنند، دفترچه بیمه فقط برای فرد بستری با پرداخت حق بیمه، بدون دوره انتظار و برای بقیه افراد خانواده پس از طی مدت زمان انتظار صادر خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی تاکید کرد: تمامی بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت بایستی از اعتبار دفترچه بیمه خود اطمینان حاصل کنند چراکه در صورت فاقد اعتبار بودن دفترچه بیمه، پرداخت تمامی هزینه ها هنگام مراجعه به پزشک و مراکز درمانی، به عهده بیمار خواهد بود.

در حال حاضر 470 هزار نفر برابر با 65 درصد جمعیت استان خراسان جنوبی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1137

به "خبرنگاران 32 هزار درخواست آزمون وسع در خراسان جنوبی ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 32 هزار درخواست آزمون وسع در خراسان جنوبی ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید