خبرنگاران عرضه دستگاه مغناطیس سنج دانش بنیان برای مشخصه یابی نانوپودرها

به گزارش ایپتن، تهران- خبرنگاران- یک شرکت دانش بنیان، دستگاه مغناطیس سنج فراوری و به بازار عرضه کرد که قادر به مشخصه یابی نمونه های لایه نازک مغناطیسی، نانوپودرها و مواد توده ای مغناطیسی است.

خبرنگاران عرضه دستگاه مغناطیس سنج دانش بنیان برای مشخصه یابی نانوپودرها

به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این سیستم های مغناطومتری قادر به اندازه گیری خواص مغناطیسی موادی با مغناطش حداقل ectromagnetic units) emu 0/0001) تا نمونه هایی با حداکثر 50 واحد الکترومغناطیسی هستند، این محدوده اندازه گیری به این معنی است که این سیستم های مغناطومتری، قادر به مشخصه یابی نمونه های لایه نازک مغناطیسی، نانوپودرها و مواد توده ای مغناطیسی هستند.

تجهیزات این شرکت قادر هستند تا حلقه پسماند مغناطیسی و منحنی مغناطش اولیه را اندازه گیری نمایند، همچنین اندازه گیری و رسم منحنی DCD و IRM و اندازه گیری چسبندگی مغناطیسی از جمله خدمات این تجهیزات هستند.

یکی از مهم ترین و جالب ترین ویژگی های مواد، خاصیت مغناطیسی آن ها است که در حال حاضر به صورت گسترده ای مورد مطالعه و در طیف وسیعی از کاربردها مورد بهره برداری قرار گرفته است، کاربرد گسترده مواد و تجهیزات مغناطیسی در فناوری های جدید و صنایع در حال توسعه، از علوم پایه (فیزیک، شیمی و علم مواد) و مهندسی (الکترونیک، رایانه و مخابرات)، زمینه های تحقیقاتی گسترده و متعددی را برای محققان فراهم آورده است، نانوسیم های مغناطیسی، هدهای خوانش اطلاعات (نانوساختارهای دارای ویژگی GMR) و سیستم های نوین ذخیره اطلاعات تنها بعضی از کاربردهای امروزی مواد مغناطیسی هستند.

تحقیقات بر روی خواص مغناطیسی مواد نیازمند اندازه گیری های متنوع و دقیق آن ها است، یکی از دستگاه های اصلی اندازه گیری خواص مغناطیسی، مغناطومترها هستند که به روش های مختلف و در شرایط گوناگون (دما، میدان مغناطیسی و جهت گیری نمونه) مغناطش یک نمونه از ماده را اندازه گیری می نمایند.

این شرکت دانش بنیان یکی از تولیدنماینده مغناطومترهای VSM، AGFM و سیستم مرکب VSM/AGFM در کشور است، این شرکت با ساخت سیستم VSM با قابلیت اندازه گیری FORC پیروز به کسب رتبه سوم جشنواره خوارزمی و 12 محصول برتر شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1466

به "خبرنگاران عرضه دستگاه مغناطیس سنج دانش بنیان برای مشخصه یابی نانوپودرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عرضه دستگاه مغناطیس سنج دانش بنیان برای مشخصه یابی نانوپودرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید