خبرنگاران سهم فراوری داخلی نوشت افزار از بازار به 80 درصد رسید

به گزارش ایپتن، تهران- خبرنگاران- رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی تهران گفت: طی 2 سال اخیر سهم فراوری داخلی نوشت افزارها نظیر اتوماتیک، مداد، تراش و پاک کن از 20 درصد به 80 درصد رسیده و ورود مداد و اتوماتیک از خرداد سال جاری به کشور ممنوع شده است.

خبرنگاران سهم فراوری داخلی نوشت افزار از بازار به 80 درصد رسید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

موسی فرزانیان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: فقط بعضی از مدادهای هنری و طراحی، اتوماتیکهای لوکس و روان نویس به میزان محدود از کشورهای چین، کره، اندونزی، هند و ژاپن به کشور وارد می گردد.

وی ادامه داد: بخشی از احتیاج کشور به کاغذ در داخل تامین می گردد اما با توجه به اقبال مردم به دفترهایی با برگه های سفید، عمده کاغذ مورد احتیاج برای فراوری دفتر از کشورهای هند و اندونزی وارد می گردد.

فرزانیان در مورد واردات کالاهای نوشت افزار لوکس نیز اعلام کرد: واردات این کالاها قبل از تحریم هم بسیار محدود بود و اکنون اصلا وارد نمی گردد.

خانواده ها رغبتی برای خرید نوشت افزار ندارند

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی تهران گفت: خانواده ها دیگر رغبتی برای خرید نوشت افزار ندارند زیرا بیشتر کلاس های دانش آموزان به صورت مجازی برگزار می گردد و آنان نوشت افزار کمتری استفاده می نمایند.

فروزانیان اضافه نمود: فروش نوشت افزارها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 70 درصد کاهش یافته است.

وی اضافه نمود: فروش این کالاها مقطعی بوده و اوج آن از تیر تا مهرماه است اما با شیوع ویروس کرونا از بهمن سال گذشته، بازار این صنف همانند صنوف دیگر دچار رکود شد.

پایتخت مرکز اصلی توزیع نوشت افزار کشور است

فرزانیان در مورد توزیع نوشت افزارها نیز گفت: اگرچه بعضی از کارخانه های نوشت افزارها در شهرستان هایی نظیر اصفهان و یزد واقع شده است اما به دلیل قرار دریافت دفتر فروش آنها در پایتخت، مرکز اصلی توزیع نوشت افزارها پایتخت است.

وی توضیح داد: استفاده از نوشت افزارها وابسته به سن و مقطع تحصیلی است مثلا دانش آموزان ابتدایی بیشتر از دفتر، مداد، تراش و پاک کن استفاده می نمایند، دانش آموزان دبیرستانی اتوماتیک و دانشجویان از انواع ماژیک، اتوماتیک و مداد اتود استفاده می نمایند.

به گفته وی با توجه به وجود 15میلیون دانش آموز در کشور مداد، دفتر و اتوماتیک بیش از دیگر نوشت افزارها به فروش می رسد.

فرزانیان در مورد میزان فروش نوشت افزارها نیز اعلام کرد: میزان فروش با توجه به جمعیت شهرها متغیر بوده و فروش این کالاها در کلانشهرهایی نظیر تهران، اصفهان، شیراز و مشهد بیشتر است.

به گزارش خبرنگاران سالانه 150 میلیون جلد دفتر، 2 میلیون 200 تا 2 میلیون و 400 هزار عدد مداد و350 تا 400 میلیون قُراس اتوماتیک در کشور توزیع می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1194

به "خبرنگاران سهم فراوری داخلی نوشت افزار از بازار به 80 درصد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سهم فراوری داخلی نوشت افزار از بازار به 80 درصد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید