کوشش پمپئو برای کاهش واردات از چین

به گزارش ایپتن، وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داد، آمریکا و برزیل هم زمان با تقویت شراکت تجاری شان باید وابستگی خود به واردات از چین را به خاطر امنیت خودشان کاهش دهند.

کوشش پمپئو برای کاهش واردات از چین

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در جریان یک نشست مجازی حول محور افزایش همکاری های آمریکا - برزیل با هدف بهبودی پس از پاندمی کرونا بر اهمیت توسعه روابط اقتصادی دوجانبه به خاطر آنچه خطر عظیم مشارکت قابل توجه چین در اقتصادهایشان دانست، تاکید نمود.

وی گفت: ما می توانیم راه هایی پیدا کنیم که تجارت میان کشورهایمان را افزایش دهیم. ما می توانیم وابستگی کشورهایمان را به کالاهای ضروری که از چین وارد می شوند، کاهش دهیم.

پامپئو اضافه نمود: اگر این کار را انجام دهیم ملت آمریکا و برزیل از امنیت، موفقیت و خوشبختی بیشتری برخوردار خواهند بود.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کوشش است تا روابطش با برزیل را تقویت کند و یک وزنه تعادل در مقابل چین به وجود آورد؛ کشوری که میخواهد در بحبوحه یک رقابت جدید بر سر عنوان قدرت عظیم دنیا مزیت هایی به دست آورد.

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری راست افراطی برزیل می خواهد از رویکرد دولت ترامپ پیروی کند اما به خاطر آنکه چین عظیم ترین شریک تجاری برزیل محسوب می گردد، این خواسته اش عملی نیست.

بولسونارو هنوز تصمیم نگرفته که آیا کمپانی های مخابراتی برزیل را از خرید تجهیزات فایو جی از کمپانی تکنولوژی هوآوی چین منع کند یا خیر؛ درست همان طور که دولت واشنگتن درخواست نموده است.

در این نشست که از سوی اتاق بازرگانی آمریکا سازمان دهی شده بود، بولسونارو سه توافق با آمریکا را برای تضمین فعالیت های تجاری و جلوگیری از فساد اعلام نمود. وی اضافه نمود: این توافقات باعث افزایش تبادلات تجاری و سرمایه گذاری ها می گردد.

بولسونارو تاکید نمود: در یک سال و نیم گذشته با همکاری دونالد ترامپ روابط میان آمریکا و برزیل را به بالاترین سطح خود رساندیم و فصل جدیدی را در روابط میان این دو اقتصاد و دموکراسی عظیم در این نیم کره ایجاد کردیم.

آمریکا و برزیل روز دوشنبه پروتکل مربوط به این سه توافق را امضا نموده و گفتند، زمینه برای مذاکرات آینده درباره توسعه روابط تجاری میان این دو متحد و شناسایی بخش های دارای اولویت را برای کاهش هر چه بیشتر موانع تجاری هموار می نمایند.

این در حالی است که دو تن از قانون گذاران دموکرات ارشد آمریکا، دولت ترامپ را به خاطر افزایش همکاری های تجاری با دولت راست افراطی بولسونارو علی رغم سوابق بسیار بدش در زمینه های حقوق بشر، محیط زیست و فساد محکوم کردند.

ریچارد نیل، رئیس کمیته امکانات اقتصادی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: دادن مهمات به بولسونارو برای آنکه ادعا کند که آمریکا رفتار او را تایید می نماید، شهرت کشور ما را به عنوان کشوری که از شرکای تجاری مان می خواهیم به حقوق بشر و اجرای قانون احترام بگذارند، لکه دار می نماید.

ارل بلومنور، رئیس پنل تجاری این کمیته گفت: این پروتکل تازه ترین توافق تجاری کوچک امضا شده توسط دولت ترامپ بدون تایید کنگره بود.

در همین حال وزیر خارجه آمریکا گفت: برزیل به پیوستن به سازمان همکاری و توسعه اقتصادی که متشکل از کشورهای ثروتمند با حمایت آمریکاست، نزدیک شده است. ما می خواهیم هر چه سریع تر این الحاق صورت گیرد.

وی اضافه نمود: بانک صادرات-واردات آمریکا سال جاری از پروژه ها به ارزش 450 میلیون دلار در برزیل حمایت می نماید، در حالی که شرکت توسعه اقتصادی آمریکا قصد داشت در این پروژه ها حدود یک میلیارد دلار مشارکت داشته باشد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1254

به "کوشش پمپئو برای کاهش واردات از چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش پمپئو برای کاهش واردات از چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید