تحویل میلیون ها ماسک تقلبی به پرستاران و بیمارستان ها در آمریکا

به گزارش ایپتن، بر اساس گزارش های جدید، تحقیقات کارشناسان بر میزان کارایی تجهیزات حفاظتی نشان داده است که بیمارستان ها و کادر پزشکی در سراسر ایالات متحده، میلیون ها ماسک تقلبی دریافت نموده اند.

تحویل میلیون ها ماسک تقلبی به پرستاران و بیمارستان ها در آمریکا

به گزارش خبرنگاران، شبکه خبری ان بی سی در گزارشی تازه در این باره منتشر نموده است که پرستاران و سایر کارکنان پزشکی ایالات متحده در سال 2020 ماسک های ان95 تقلبی گرفته و آن ها را بین بیمارستان های عظیم از جمله حداقل 40 بیمارستان در ایالت واشنگتن و کلینیک اصلی کلیولند در اوهایو، پخش نموده اند.

در بعضی موارد، پرستاران از تقلبی بودن ماسک ها اطلاع داشته اند اما حس نموده اند که چاره ای جز پوشیدن آن ندارند.

دانیل هیز، پرستار و معاون اتحادیه مرکز پزشکی دانشگاه جرسی شور به این شبکه خبری گفت: کارکنان در طول دو ماه و نیم گذشته وحشت زده بوده اند. آن ها جانشان را کف دستشان گرفته اند و چاره دیگری نداشتند.

بر اساس گزارش ها، با بالا رفتن شمار مبتلایان ویروس کرونا در سراسر امریکا، کارمندان کادر پزشکی بیمارستان های واشنگتن 1/9 میلیون ماسک صورت تقلبی تحویل گرفته اند.

انجمن های بیمارستان های دولتی و موسسات پزشکی برجسته نیز اذعان کردند که این ماسک های تقلبی از ماه نوامبر بین کارکنان خط مقدم مبارزه با این ویروس توزیع شده است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، هرچند بعضی کارشناسان معتقدند با این که بسیاری از ماسک های تقلبی قادر به فیلتر کردن ذرات حامل ویروس کرونا نیستند، طبق آزمایش های اخیر، بعضی از ماسک های پی پی ای تقلبی، تقریبا به اندازه ماسک های ان95 مورد استفاده در بیمارستان های سراسر ایالات متحده، موثر هستند.

با این حال توزیع ماسک های تقلبی موجب نگرانی کارکنان بیمارستان ها و محققان سراسر این کشور و بی اعتمادی آنها شده و از آن موقع تحقیقات متعددی در خصوص چگونگی ارسال ماسک های ان95 تقلبی به کادر پزشکی سراسر کشور انجام شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1490

به "تحویل میلیون ها ماسک تقلبی به پرستاران و بیمارستان ها در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل میلیون ها ماسک تقلبی به پرستاران و بیمارستان ها در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید