از بنزین نوروزی چه خبر؟!

به گزارش ایپتن، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از آمادگی این شرکت برای تأمین بنزین مورد احتیاج مردم در نوروز 1401 اطلاع داد.

از بنزین نوروزی چه خبر؟!

به گزارش ایرنا، کرامت ویس کرمی گفت: پیش بینی ما این است که تردد در تعطیلات نوروز سال جاری به مراتب از تعطیلات سال های گذشته بیشتر خواهد بود و فرایند مصرف بنزین در نوروز پیش رو افزایشی است.

وی اضافه کرد: مصرف بنزین کشور در سال 1400 در مقایسه با سال 99، حدود 16 درصد افزایش یافته است و هر چه به روز های پایانی سال نزدیک تر می شویم، این رقم باز هم افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تأکید کرد: برنامه ریزی برای ذخیره سازی مناسب فرآورده در انبار های نفت کشور و تأمین بنزین نوروزی اجرا شده است و از ابتدای اسفند نیز عملیات سرکشی از جایگاه های منطقه ها سی وهفت گانه آغاز می گردد.

ویس کرمی گفت: مأموران و گروه های عملیاتی ما به جایگاه های عرضه سوخت منطقه ها عملیاتی و حوزه ستادی می فرایند و ضمن آنالیز راستا های مختلف در کشور، نواقص و کاستی ها را آنالیز، پیگیری و رفع می نمایند.

وی اظهار کرد: امیدواریم برای تعطیلات نوروز که آغاز عملیاتی آن روز 25 اسفندماه است، آمادگی کامل داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه بازدید جایگاه های عرضه سوخت کشور طبق رویه سال های گذشته انجام می گردد، تأکید کرد: با توجه به شرایط سخت کرونا در سال های گذشته با محدودیت و ممنوعیت تردد روبرو بود، اما امیدواریم در نوروز 1401 گلگشت های نوروزی خود را فعال کنیم.

ویس کرمی توضیح داد: از ابتدای اسفندماه برنامه ریزی برای اعزام اکیپ های عملیاتی و تیم های بازرسی به منطقه ها مختلف کشور را انجام می دهیم تا آمادگی کامل جایگاه ها را احراز نمایند و با توجه به افزایش تعداد سفرها، بتوانیم خدمات خوبی را در بحث سوخت رسانی در ایام نوروز پیش رو ارائه کنیم.

وی گفت: پیش بینی ما این است که نوروز سال جاری متفاوت با سال های قبل است و اگر محدودیت های کرونایی نداشته باشیم، مصرف بنزین در تعطیلات نوروزی پیش رو، روزانه بیش از 100 میلیون لیتر باشد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره وضع عرضه سوخت هوایی در کشور گفت: فراوری ما در داخل کشور، بیش از احتیاج است. روزانه حدود 4 میلیون لیتر سوخت هوایی در کشور توزیع می گردد که این رقم در ایام نوروز با توجه به افزایش تقاضا، بیشتر می گردد و به میانگین روزانه تا 5 میلیون لیتر نیز افزایش می یابد.

سفر های نوروزی در 2 سال گذشته به علت شیوع کرونا محدود بود و همین موضوع باعث شده بود تا مصرف بنزین نیز در این زمان با کاهش همراه گردد.

تا آنجا که در نوروز سال 1399، مصرف روزانه بنزین تا 40 میلیون لیتر در روز کاهش پیدا کرد و این در شرایطی بود که همیشه مصرف بنزین در نوروز بالاترین مقدار را به ثبت می رساند.

منبع: فرارو
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 2057

به "از بنزین نوروزی چه خبر؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بنزین نوروزی چه خبر؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید