گام ایران در غنی سازی 60 درصدی اورانیوم را جدی می گیریم

به گزارش ایپتن، سخنگوی کاخ سفید جمعه در کنفرانس خبری گفت که واشنگتن گام ایران در غنی سازی 60 درصدی اورانیوم را جدی می گیرد.

گام ایران در غنی سازی 60 درصدی اورانیوم را جدی می گیریم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید جمعه گفت که واشنگتن گام تحریک برانگیز ایران در غنی سازی اورانیوم تا خلوص 60 درصد را جدی می گیرد.

وی که در کنفرانس خبری کاخ سفید صحبت می کرد، اضافه نمود: گام اخیر ایران در جدیت این کشور در مذاکرات تردید ایجاد می کند و طرف های توافق هسته ای باید آن را رد کنند.

ساکی در بخش دیگری از کنفرانس خبری خود به نشست کنونی کمیسیون مشترک برجام در وین اتریش اشاره کرد و گفت: ما همچنان احساس می کنیم که این نشست گامی رو به جلو است.

در ادامه رایزنی های هیأت های ایران و 1+4 در وین، صبح امروز (جمعه) رؤسای سه هیأت اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) در جلسه ای مشترک با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده کشورمان، دیدار و گفتگو کردند.

علاوه بر این، امروز نشست دیگری بین عراقچی و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار گشت.

قرار است عصر امروز نشست های جداگانه ای بین عراقچی و رؤسای هیأت های روسی و چینی برگزار شود.

در پی برگزاری نشست دیروز (پنجشنبه) کمیسیون مشترک برجام، مقرر شد که گفتگو های فنی در نشست های کارشناسی در دو حوزه رفع تحریم ها و مسائل هسته ای، ادامه یابد. نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی به کمیسیون مشترک اعلام می شود.

از سه شنبه تا به امروز، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده کشورمان با روسای هیأت های چینی و روسی و همچنین انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کرده است.

عراقچی سه شنبه 24 فروردین ماه در رأس هیأتی از سازمان انرژی اتمی، بانک مرکزی و وزرات نفت وارد وین شد. قرار بود نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه 25 فروردین در وین برگزار شود که به دایل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا این نشست روز گذشته در وین برگزار و حدود دو ساعت به طول انجامید. عراقچی قبل از این نشیت در اظهاراتی گفت که هیأت ایرانی به دنبال مذاکرات فرسایشی نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1584

به "گام ایران در غنی سازی 60 درصدی اورانیوم را جدی می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام ایران در غنی سازی 60 درصدی اورانیوم را جدی می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید