کاراته قهرمانی آسیا؛ 8 مدال دیگر به نام ایران ثبت شد

به گزارش ایپتن، تهران (پانا) - در دومین روز از رقابت های قهرمانی آسیا 8 مدال خوشرنگ دیگر برای کاراته ایران به دست آمد.

کاراته قهرمانی آسیا؛ 8 مدال دیگر به نام ایران ثبت شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، مسابقات کاراته قهرمانی آسیا 2021 در تمام رده های سنی (نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) به میزبانی آلماتی قراقستان در حال برگزاری است.

در انتها روز دوم مسابقات یک طلا و یک نقره در بخش کاتا و 2 طلا، یک نقره و 3 برنز در بخش کومیته کسب شد تا ایران با 3 طلا، 2 نقره و 3 برنز به کار خود در روز دوم انتها دهد.

*کاتا انفرادی رده امید دختران

حدیث جمال با امتیاز22.90 در جایگاه نخست گروه خود نهاده شد راهی فینال شد. جمال در فینال مسابقات نیز با امتیاز 24.22 لیارکوشکایبایوا از کشور میزبان را شکست داد و صاحب مدال خوشرنگ طلا شد.

متین زارع با امتیاز 23.26 در جایگاه نخست گروه خود نهاده شد و جواز حضور در فینال را کسب کرد. زارع در فینال امتیاز 24.26 را مقابل هین تاینگ یو از هنگ کنگ کسب کرد تا حریف با امتیاز 24.28 پیروز گردد و زارع صاحب مدال نقره شد.

*کومیته دختران

در وزن 59- کیلوگرم فاطمه بداق با نتیجه 3 بر صفر سیتورا راسولوا از قرقیزستان را مغلوب کرد. بداق در بازی دوم نیز با نتیجه 4 بر یک ویچکا لیک از کامبوج را شکست داد. بداق سومین بازی خود را نیز با رجحان 6 بر یک مقابل سز لایوت از هنگ کنگ پشت سر گذاشت و راهی فینال شد. بداق در فینال نیز با اقتدار سنیا آرستوا از قزاقستان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و مدال طلا را تصاحب کرد.

در وزن 59+ کیلوگرم سارینا فتحی در بازی نخست با نتیجه 6 بر صفر آژار اروزالیو از قرقیزستان را شکست داد. فتحی در بازی دوم نیز در هانتی نوراله ناصر از اردن را شکست داد و راهی فینال شد. ملی پوش کشورمان در فینال نیز نماینده امارات را با نتیجه یک بر صفر شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 53- کیلوگرم ستایش نادری در هانتی مقابل لن منصور از اردن پیروز شد. نادری در بازی دوم سانی ایشیزوکا از هنگ کنگ را 3 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی فینال شد. نادری در فینال با نتیجه یک بر صفر مغلوب بلا ساماشوا از قزاقستان شد به مدال نقره رسید.

در وزن 48- کیلوگرم یلدا نقی بیرانوند در بازی نخست با نتیجه 7 بر 4 مغلوب آلکنیت شریزات از قزاقستان شد. بیرانوند دور دوم با نتیجه 4 بر صفر مغلوب اومیدا آیسوا از قرقیزستان شد. بیرانوند در ملاقات رده بندی با رجحان 7 بر 3 فرهان الوایاتی از اندونزی را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

*کومیته پسران

در وزن 55- کیلوگرم محمد حسین شیر صفت با نتیجه 5 بر صفر ایبراهیم باخیت از امارات را شکست داد. شیر صفت در مسابقاه دوم با نتیجه 5 بر 2 مغلوب سلطان اقهطانی از عربستان شد. شیر صفت در ملاقات رده بندی با نتیجه 6 بر صفر جاسف ماریانو از اندونزی را از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.

در وزن 76+ کیلوگرم ابوالفضل نوری با نتیجه 3 بر صفر عزیز مناسف از قزاستان را شکست داد. نوری در مرحله دوم هم عمر الباخت از عربستان را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد. نوری در ملاقات رده بندی با نتیجه 6 بر 4 مغلوب عمر الباخت از عربستان شد و مدال برنز را از دست داد.

در وزن 68- کیلوگرم امیر رضا برزویی با نتیجه 8 بر یک محمد الرومی از کویت را شکست داد. برزویی در بازی دوم با نتیجه 10 بر صفر مغلوب آبلایخان چشرسوا از قزاقستان شد. برزویی در رده بندی بیشر آلفاوری از اردن را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد و مدال برنز مسابقات را کسب کرد.

در وزن 76-کیلوگرم سعیداله کمک با نتیجه 2 بر یک بافکوئر جاسم از کویت را از پیش رو برداشت اما در ملاقات رده بندی با نتیجه 5 بر صفر مغلوب عبدالرحمان الحجرسی از عربستان شد و مدال برنز را از دست داد.

در وزن 61- کیلوگرم امیر حسینبمان زاده با نتیجه 9 بر صفر ویزیت باراتو از قرقیزستان را شکست داد. بمان زاده در مسابقاه دوم با نتیجه 2 بر صفر مقابل اولژاس آلتینبک بازنده شد. بمان زاده در رده بندی نیز 5 بر 3 مغلوب سد الحلفی از کویت شد و مدال برنز را از دست داد.

به این ترتیب کاروان ایران در روز دوم با کسب 3 طلا، 2 نقره و 3 برنز امروز به 9 مدال طلا، 4 نقره و 5 برنز و مجموع 18 مدال رسید.

کاروان تیم های ملی کاراته ایران در مسابقات قهرمانی آسیا 2021 با عنوان عزم و ایمان حاضر شده است.

مسابقات کاراته قهرمانی آسیایی 2021در تمام رده های سنی (نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) در دو بخش کاتا و کومیته از 27 آذر تا اول دی ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1401 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 2012

به "کاراته قهرمانی آسیا؛ 8 مدال دیگر به نام ایران ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاراته قهرمانی آسیا؛ 8 مدال دیگر به نام ایران ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید