نکونام؛ بازی با السد رقابت من با ژاوی نیست

به گزارش ایپتن، تهران (پانا) - سرمربی تیم فولاد ایران می گوید در زمین بازی اسم ها و رسم ها بازی نمی نمایند و تیمی پیروز می گردد که با انسجام و اتحاد در زمین بازی حاضر باشد.

نکونام؛ بازی با السد رقابت من با ژاوی نیست

به گزارش سایت باشگاه فولاد، جواد نکونام در آستانه ملاقات فولاد برابر السد قطر با آرزوی سلامتی برای مردم ایران و دسترسی سریعتر به واکسن کرونا درباره نمایش این تیم در ملاقات برابر العین اظهار کرد: قبل از اینکه بخواهم درباره بازی با العین صحبت کنم باید بگویم با وجود اینکه اینکه تیم ما سال قبل برنامه ای برای حضور در آسیا نداشت اما کوشش زیادی کردیم تا بتوانیم به این مسابقات برسیم. در نهایت در لیگ سوم شدیم و به آسیا صعود کردیم. با توجه به این قانون که تیم قهرمان جام حذفی به صورت مستقیم لیگ قهرمانان می رسد ما به پلی اف رفتیم در حالی که ما با رتبه ای که بدست آوردیم باید مستقیم به لیگ قهرمانان صعود می کردیم.

وی اضافه نمود: به هر حال شرایط طوری فراهم شد که ما باید با تیم خوب العین بازی می کردیم و خودتان شرایط و بازیکنانی که تیم های حاشیه خلیج فارس دارند را می دانید، بویژه العین که سابقه قهرمانی در آسیا را هم دارد. آنها بازیکنانی در اختیار دارند که می توانند در یک لحظه نتیجه بازی را عوض نمایند. با این حال بازیکنان ما خیلی زحمت کشیدند و جانانه کوشش کردند و خیلی خوب به نکات تاکتیکی گوش دادند و توانستیم العین را شکست بدهیم و خوشبختانه اولین قدم را برای حضور در مرحله گروهی محکم برداشتیم. در مرحله گروهی هم تمام کوشش مان را می کنیم تا وقتی آخرین بازی را انجام می دهیم سرمان را بالا بگیریم و طرفداران را خرسند کنیم.

نکونام در پاسخ به این سوال که العین تیم پرقدرتی بود اما نمایش فولاد فوق العاده بود، اظهار کرد: همانطور که گفتم تیم العین بازیکنانی دارد که در یک لحظه می توانند نتیجه را عوض نمایند اما ما توانستیم این موقعیت و فضا را از بازیکنان کلیدی حریف بگیریم. در ادامه توانستیم از جایی که دقیقا نقطه قوت العین بود به دو گل برسیم. جالب است که من نکته ای را به شما بگویم. شاید باورش برای خیلی از مردم سخت باشد که قرارداد صالح حردانی که گل اول ما را به ثمر رساند 50 میلیون تومان است و وقتی من به باشگاه فولاد آمدم این بازیکن حتی قرارداد حرفه ای نداشت و من از باشگاه خواهش کردم که با او قرارداد ببندند تا بتوانیم از او استفاده کنیم و خدا را شکر روز به روز پیشرفت می نماید و بنظرم یکی از مدافعان راستی است که می تواند به تیم ملی یاری بکند. او می تواند حداقل در لیست تیم ملی باشد و قطعا بهتر از این است که ما بخواهیم بازیکن چپ پا را در سمت راست استفاده کنیم. او آینده فوتبال ایران است و باید هر چه زودتر به تیم ملی دعوت بگردد. او در بازی های عظیم لیگ هم شایستگی اش را نشان داده و الان هم در لیگ قهرمانان آسیا هم نمایش خوبی ارائه نموده است. فوتبال ایران باید از چنین بازیکنان جوانی استفاده کند.

وی اضافه نمود: در مجموع فکر می کنم تیم ما از لحاظ عملکرد تیمی نمایش بی نقصی ارائه کرد. ما العین که در تمامی هفده بازی اخیرش به تمام حریفان گل زده بود را کنترل کردیم و به مهاجم این تیم که آقای گل لیگ امارات است فرصتی ندادیم و در نهایت به گل هم رسیدیم.

سرمربی فولاد در پاسخ به این سوال که با توجه به بسته بودن پنجره جابجایی شما با دست بسته به آسیا رفتید گفت: ما سال قبل در نیم فصل دوم وقتی سه بازیکن جدید جذب کردیم این موضوع به فرایند رو به رشدمان خیلی یاری کرد و خودتان دیدید که تیم ما در نیم فصل دوم به شرایطی رسید که توانست به لیگ قهرمانان آسیا صعود کند. متاسفانه با اتفاقی که یک جوان بی تجربه رخ داد هم برای ما هم برای خودش و هم باشگاه استقلال مشکل بوجود آورد و در نهایت باعث شد که پنجره ما بسته گردد. حداقل توقع من از مسئولان این بود که بخاطر حضور ما در لیگ قهرمانان فرصت می دادند تا بازیکنانی جذب کنیم. رقبای ما العینی بود که شما شرایط تیمشان را می دانید یا در مرحله گروهی باید به مصاف السد و النصری برویم که مدعی قهرمانی آسیا هستند. حداقل توقع ما این بود که بتوانیم بازیکن بگیریم تا نماینده شایسته ای برای فوتبال ایران باشیم. تیم هایی که در نیم فصل دوم بازیکن جذب می نمایند حتما نسبت به نیم فصل اول بهتر نتیجه می گیرند چون نقاط ضعف خودشان را پوشش می دهند و برای بازیکنان مصدوم جانشین می خرند ولی متاسفانه این شرایط برای ما بوجود نیامد و به مشکل خوردیم و اکنون با کمبود بازیکن روبرو هستیم. ما در دو بازی پشت سر هم موسی کولیبالی را در اختیار نداشتیم و ایوب والی متاسفانه مصدوم شد و من الان فقط یک مدافع وسط در اختیار دارم و اگر خدایی ننموده بازیکنی از دست بدهم با مشکل روبه رو می شوم. شما می دانید ما امروز که بازی می کنیم دو روز استراحت می کنیم و روز سوم باید بازی کنیم. شرایط بسیار سختی است. العین با 30 بازیکن به اینجا آمده بود و حداقل 23 بازیکنش شناخته شده بودند. یا السد هم چنین شرایطی دارد ولی ما باید با دست خالی به مصاف حریف برویم. امیدوارم خستگی روی کار ما تاثیر نگذارد و بتوانیم به امید خدا دل طرفداران و مردم ایران را شاد کنیم و شرمسار آنها نشویم.

نکونام درباره میزبانی عربستان هم گفت: روز اولی که به عربستان آمدیم تا بازی اول میزبانی شان فوق العاده بود اما متاسفانه بعد از این بازی زمین تمرینی که در اختیار گرفتیم مثل زمین تمرین قبل از بازی با العین نیست. ما دیروز در زمینی تمرین کردیم که کنارش در حال ساخت زمین تنیس هستند و این مساله گرد و خاک خیلی زیادی ایجاد کرد و تمرین ما با مشکل روبرو شد و من از آقای آذری خواهش کردم که به کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه بنویسند تا زمین تمرین ما عوض گردد ولی هنوز موافقت نشده است. قرار بود توپهای مسابقه را دیروز به ما بدهند که هنوز این اتفاق هم نیفتاده است. شرایط پلی اف ایده ال و خوب بود اما تا الان شرایط مثل گذشته نیست. با این حال قول داده اند شرایط بهتری را ایجاد نمایند تا بتوانیم با تمرکز بیشتر کارمان را پیش ببریم.

او در پاسخ به این سوال که شما باید در این مرحله در رقابتی لالیگایی به مصاف تیم ژاوی بروید گفت: السد همانطور که می دانید در لیگ سال جاری سه تساوی دارد و 19 برد. فکر می کنم این گویای همه چیز است. تمام بازیکنان این تیم یا دو ملیتی هستند یا بازیکنان خارجی مثل کاسورلا که در جهان شناخته شده است. این گروه سخت ترین گروه رقابت هاست و بنظر من این گروه گروه مرگ مسابقات است. ما اول با العین بازی کردیم و بعد باید با السد و النصر و الوحده روبه رو شویم. واقعا گروه سختی است و امیدوارم بتوانیم نماینده شایسته ای برای ایران باشیم. السد تیم بسیار خوبی است. ما سه چهار بازی این تیم را دیده ایم. تیمی است که اگر لحظه ای مرتکب اشتباه شوید قطعا شما را جریمه می نماید و شرایط سختی را بوجود می آورد. باید با تمرکز بالا و کیفیت بالا به مصاف این تیم برویم. در زمین مسابقه تیمی که بهتر است پیروز می گردد و اسم ها و عناوین و ستاره ها در زمین بازی نمی نمایند. این بازی تقابل من با ژاوی نیست چون امکانات شرایط و بازیکنانی که تیمهای حوزه خلیج فارس دارند با شرایط تیم های ایرانی متفاوت است.

نکونام در سرانجام گفت: می خواهم تشکر ویژه ای از آقای آ ذری داشته باشم که در اینجا خیلی زحمت کشیده اند. از کادر فنی و بازیکنان تیم ام باید تشکر کنم. با توجه به شرایط قرنطینه کار در اینجا بسیار سخت است و من امیدوارم بتوانیم با نتایج خوب همه را شاد کنیم. از باشگاه سپاهان باشگاه نساجی و دوستان خوبم در تیم ملی تشکر می کنم که پیامهای محبت آمیزی برای من و باشگاه ارسال کردند. امیدوارم بتوانیم نماینده شایسته ای برای فوتبال ایران باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1578

به "نکونام؛ بازی با السد رقابت من با ژاوی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکونام؛ بازی با السد رقابت من با ژاوی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید