کاخ سفید در فکر برطرف محدودیت های سفر اروپایی

به گزارش ایپتن، منابع آگاه به خبرگزاری رویترز گفتند، کاخ سفید در حال آنالیز لغو ممنوعیت های ورود برای بیشتر شهروندان غیر آمریکایی است که اخیر در برزیل، بریتانیا و 26 کشور اروپایی دیگر حضور داشتند.

کاخ سفید در فکر برطرف محدودیت های سفر اروپایی

با ما سفر کنید و با قیمت تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، این مقام ها گفتند، دولت ترامپ این محدودیت ها را به منظور کنترل پاندمی کرونا اعمال کرد. این دولت لغو ممنوعیت ورود جداگانه ای که علیه بیشتر شهروندان غیر آمریکایی هست و شامل کسانی می گردد که به تازگی در چین یا ایران بودند، آنالیز نمی نماید.

این طرح مورد حمایت اعضای کارگروه کروناویروس در کاخ سفید، مقام های حوزه سلامت و دیگر آژانس های فدرال قرار گرفته اما دونالد ترامپ هنوز تصمیم نهایی را نگرفته و زمان اجرای آن هنوز معین نیست.

کاخ سفید، وزارت امنیت داخلی و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در این رابطه اظهارنظری نکردند.

بسیاری از مقام های دولت آمریکا استدلال می نمایند که این محدودیت ها دیگر منطقی نیستند چون بیشتر کشورهای سراسر دنیا هدف این ممنوعیت ورود قرار ندارند. آنها لغو این محدودیت را مایه تقویت خطوط هوایی آمریکا می دانند که شاهد 70 درصد افت سفر بین المللی بوده اند.

مقام ها می گویند، با توجه به شمار بالای مبتلایان به کرونا در اروپا، ترامپ ممکن است همچنان عدم لغو این محدودیت ها را انتخاب کند. یکی از موانع بالقوه این حقیقت است که کشورهای اروپایی احتمالا به این زودی اجازه نخواهند داد بیشتر آمریکایی ها سفرهایشان را از سر بگیرند.

کشورهای اروپایی که هدف محدودیت های ورود به آمریکا قرار گرفته اند، شامل 26 عضو منطقه شنگن می شوند که اجازه دارند در سراسر مرزهای باز سفر نمایند.

محدودیت های آمریکایی که مانع از حضور مسافران از اروپا می گردد، از اواسط مارس برقرار شد و ممنوعیت ورود برزیلی ها هم ماه مه اجرایی شد. ترامپ اولین ممنوعیت روی بیشتر مسافران غیر آمریکایی از چین را 31 ژانویه اظهار داشت و بعد ایران را در ماه فوریه به آن اضافه نمود.

این محدودیت های ورود برای سکنه غیر آمریکایی است که در 14 روز گذشته در آن کشورها بوده اند اما وزارت خارجه آمریکا بعضی استثناهای امنیت ملی داشته و به مسافرانی از اروپا که سفر بشردوستانه، واکنش به سلامت عمومی و امنیت ملی داشتند اجازه ورود می دهد.

ایالات متحده همچنین موارد استثنایی برای بعضی از مسافران بیزنس اروپایی، سرمایه گذاران، چهره های آکادمیک، دانشجویان و خبرنگاران دارد. تقریبا تمام اروپا همچنان بیشتر مسافران آمریکایی را از سفر منع می نماید، در حالیکه بریتانیا و ایرلند به مسافران آمریکایی اجازه ورود می دهند اما به محض ورود قرنطینه دو هفته ای اجرا می نمایند. برزیل هم به مسافران آمریکایی اجازه ورود می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1322

به "کاخ سفید در فکر برطرف محدودیت های سفر اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید در فکر برطرف محدودیت های سفر اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید