ورود محصولات دانش بنیان به بازار جهانی، صادرات کاتالیست های صنعتی شتاب گرفت

به گزارش ایپتن، شرکتی دانش بنیان با تولید کاتالیست های باکیفیت و صادرات آن به بازارهای جهانی، عنوان صادرکننده برتر را از آن خود کرد.

ورود محصولات دانش بنیان به بازار جهانی، صادرات کاتالیست های صنعتی شتاب گرفت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، روز ملی صادرات 1400 برای زیست بوم فناوری و نوآوری کشور اتفاقی خوب رقم زد و آن هم انتخاب شرکتی دانش بنیان به عنوان صادرکننده برتر سال بود. شرکتی پیشگام در تولید کاتالیست های کاربردی در صنایع فولاد، پتروشیمی و پالایش کشور.

کاتالیست به عنوان یک کالای استراتژیک شناخته می شود و فعالیت شرکت های پتروشیمی، پالایشی و فولاد وابستگی شدیدی به این کالای تکنولوژی پیشرفته دارد، به طوری که شرکت های صاحب این دانش فنی در جهان کمتر از 10 کشور است که با فعالیت های شرکت نفت و گاز سرو، صنعت نوین کاتالیست در ایران نیز از دو دهه گذشته نهادینه و ایران ساخت شد.

صادرات کاتالیست ایران ساخت برای نخستین بار در صنعت پتروشیمی و پالایش از طریق شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو به ثمر نشست و یکی از پالایشگاه های کشورهای همسایه در حال حاضر با یکی از پیچیده ترین کاتالیست های ایرانی تولیدی شرکت نفت و گاز سرو (کاتالیست low temperature shift catalyst) فعالیت می کند.

این درحالی است که در شرایط تحریم ها و در حضور بزرگترین و قدرتمندترین برندهای تولیدکننده کاتالیست جهان، این شرکت دانش بنیان با تکیه بر کیفیت محصولات خود، توانست این شرکت های بزرگ را پشت سر بگذارد و دروازه ای نو از بازارهای جهانی را به روی کشور ایران و صنعت نوین کاتالیست باز کند. به طوری که خبرها حاکی از تداوم این راستا در سال نو و دست یابی این شرکت به بازارهای نو در کشورهای دیگر دارد.

صنعت 100 ساله نفت ایران، به کاتالسیت وابستگی شدیدی داشت و این محصول پیش از این وارد می شد که شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو توانست با دستیابی به دانش فنی این کالای پیشرفته، تولید این محصولات را ایران ساخت کرده و در دوران سخت تحریم، شرایط فعالیت شرکت های فولادی، پتروشیمی و پالایش کشور را فراهم و به صادرات آن نیز ورود کند.

در حال حاضر شرکت دانش بنیان سرو با فراهم کردن فضای تولیدی برای اشتغال بیش از 500 نفر از متخصصان و دانشمندان برتر کشور و تولید بیش از30 نوع محصول برای فرآیندهای تولیدی ایران ساخت از جمله اولفین، متانول، اوه و امونیاک در صنعت پتروشیمی، کاتالیست های فرآیند تولید فرمالدهید در صنایع پایین دست پتروشیمی، تولید کاتالیست های فرآیند گاز هیدروژن در حوزه پالایش نفت و تولید کاتالیست های آهن اسفنجی در صنعت فولاد فعالیت گسترده ای دارد و این حرکت رو به جلو را با هدف تکمیل زنجیره کاتالیست های مصرفی صنایع کشور و رقابت با شرکت های بزرگ در بازارهای خارجی حفظ کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1927

به "ورود محصولات دانش بنیان به بازار جهانی، صادرات کاتالیست های صنعتی شتاب گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود محصولات دانش بنیان به بازار جهانی، صادرات کاتالیست های صنعتی شتاب گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید