هند به خلیج فارس نیرو می فرستد

به گزارش ایپتن، فارس نوشت: یک مقام نظامی هند از اعزام پرسنل نیروی دریایی خود برای پیوستن به ائتلاف دریایی اروپا در خلیج فارس که به بهانه نظارت بر تردد کشتی ها در یک پایگاه دریایی در ابوظبی حضور دارند، خبر داد.

هند به خلیج فارس نیرو می فرستد

به نوشته وبگاه هیندو یک مقام نظامی هند روز یکشنبه گفت که افسران ارتباط نیروی دریایی خود را برای پیوستن به ائتلاف اروپا مستقر در ابوظبی جهت پایش تردد دریایی در تنگه هرمز به این شهر اعزام می کند. در ائتلاف دریایی اروپا برای به اصطلاح تامین امنیت دریایی تنگه هرمز و خلیج فارس نیروهای بلژیک، دانمارک، هلند و فرانسه در پایگاه دریایی فرانسه در ابوظبی حضور دارند. طرح اولیه این ائتلاف نیز به پیشنهاد فرانسه بود.

در روزهای گذشته نیز اکثریت مجلس دانمارک با حضور نظامی این کشور در عراق به بهانه نبرد با داعش و اعزام نیرو و ناوچه به تنگه هرمز به بهانه تامین امنیت دریایی این منطقه در قالب نیروهای اروپا موافقت کردند.

مجلس دانمارک پنجشنبه گذشته چراغ سبز خود برای ارائه کمک های نظامی جدید به نیروهای ناتو در عراق و همچنین استقرار یک فروند ناوچه و شماری پرسنل نیروی دریایی به تنگه هرمز به مدت چهار ماه که از آگوست (شهریور) شروع می شود و به عنوان بخشی از ماموریت تحت هدایت اروپاست، موافقت کرد.

چندی قبل وزارت دفاع استونی نیز از اعزام شماری نیروی نظامی برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز که به بهانه تامین امنیت دریایی ایجاد شده، خبر داد.

وزارت دفاع استونی در این زمینه اعلام کرده که تعدادی از افسران خود را به ماموریت دریایی آمریکا در تنگه هرمز اعزام میکند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1052

به "هند به خلیج فارس نیرو می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند به خلیج فارس نیرو می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید