هشدار جدی کولاک و برف در 22 استان

به گزارش ایپتن، حوادث خبرنگاران: سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا چهارشنبه 6 بهمن برای 22 استان هشدار آب گرفتگی معابر و کولاک برف صادر کرد.

هشدار جدی کولاک و برف در 22 استان

بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در بیشتر منطقه ها کشور جو آرام و پایداری حاکم است و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، اراک، کرج و اصفهان با افزایش غلظت آلاینده های جوی، کیفیت هوا کاهش می یابد.

به گزارش خبرنگاران، از بعدازظهر چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در منطقه های از نوار غربی و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران بارش برف، باران و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد.

پنجشنبه با توسعه فعالیت سامانه بارشی در منطقه های از شمال فارس، بوشهر، غرب اصفهان و منطقه های از شمال شرق و شرق بارش برف و باران روی می دهد. بعلاوه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در سواحل شمالی بارش باران و در ارتفاعات بارش برف روی می دهد.

شدت بارش ها برای چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان، ارتفااعات شمال شرق خوزستان و جنوب آذربایجان غربی به صورت برف خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز آدینه در سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش ها ادامه دارد و در جنوب شرق و شرق وزش باد و کاهش نسبی دما پیش بینی شده است.

در نیمه شمالی کشور نیز وزش باد و کاهش 4 تا 6 درجه ای دما پیش بینی شده و سامانه به تدریج از کشور خارج می گردد.

توصیف سامانه: نفوذ سامانه بارشی

زمان آغاز: بعدازظهر چهارشنبه 1400/11/06

زمان انتها: آدینه 1400/11/08

نوع مخاطره: بارش باران و برف ، وزش باد شدید موقت، رعدو برق و مه آلودگی

منطقه اثر:

چهارشنبه 1400/11/06: چهارمحال و بختیاری، جنوب آذربایجان غربی، کردستان، شمال کرمانشاه، زنجان، ارتفاعات در استانهای قزوین، البرز، تهران.

پنجشنبه 1400/11/07: گیلان، مازندران، گلستان، تهران، البرز، قم، خراسان شمالی، نیمه شرقی خوزستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، همدان، مرکزی، زنجان، کرمانشاه، لرستان، کردستان، شمال فارس، غرب اصفهان، ارتفاعات سمنان.

آدینه 1400/11/08: جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی.

اثر مخاطره: کاهش دید، لغزندگی جاده ها، احتمال مسدود شدن راه های روستایی در اثر برف، احتمال لغو یا تاخیر در پروازها، کولاک برف، آب گرفتگی معابر شهری.

توصیه: پرهیز از توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، بازگشایی آبروها و دهانه پل ها، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، جمع آوری دام ها از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، پرهیز از فعالیتهای کوهنوردی، تجهیز خودرو ها به تجهیزات زمستانی، آمادگی دستگاه های اجرایی برای عملیات برف روبی.

توصیف سامانه: نفوذ سامانه بارشی همراه با بارش برف

زمان آغاز: صبح پنج شنبه 1400/11/07

زمان انتها: آدینه 1400/11/08

نوع مخاطره: بارش برف

منطقه اثر:

پنجشنبه 1400/11/07: کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نوار شرقی خوزستان، غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی، ارتفاعات در تهران، البرز، مازندران، قزوین.

آدینه 1400/11/08: ارتفاعات در استانهای مازندران و گلستان.

اثر مخاطره: کولاک برف، یخبندان، سوزباد، ریزش بهمن، لغزندگی، پدیده مه و کاهش دید در جاده ها، مسدود شدن جاده های مواصلاتی و برف گیر، احتمال افت فشار گاز، تاخیر و یا احتمال لغو پرواز.

توصیه: اجتناب از فعالیت های کوهنوردی ، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، تجهیز خودروها به ادوات زمستانی و اطمینان از سوخت کافی، مدیریت در مصرف انرژی و آمادگی فرمانداری ها و سایر دستگاه های امدادی برای مقابله با خسارت های احتمالی , آمادگی برای برف روبی.

منبع: رکنا
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1962

به "هشدار جدی کولاک و برف در 22 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار جدی کولاک و برف در 22 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید