مبارزه با کرونا به سبک گوگل

به گزارش ایپتن، وب سایت گجت نیوز - کیا علیپور: پاندمی کرونا ظرف چندین ماه دنیا اطراف ما را زیر و رو نموده و تقریبا ساعتی نیست که بدون شنیدن خبری جدید در این مورد، بگذرد. در همین رابطه، قصد داریم اقدامات کمپانی بزرگ گوگل برای مقابله با بیماری کرونا را آنالیز کنیم.

مبارزه با کرونا به سبک گوگل

پاندمی کرونا یا همان بیماری کووید 19، از اوایل سال میلادی اخیر تا به امروز حداقل جان بیست هزار نفر را گرفته و بیش از پانصدهزار نفر مبتلا به این بیماری شده اند. ویروسی که در ابتدای شیوعش در چین جدی گرفته نمی شد، در حال حاضر چهره دنیایی که می شناختیم را شدیدا تغییر داده و لزوم همبستگی نوع بشر برای مقابله با این بحران را به ما یادآوری نموده است.

در همین رابطه کمپانی های عظیم تکنولوژی هم که بخشی از جامعه دنیای به حساب می آیند، از امکانات و توانایی های خود برای مبارزه با پاندمی کرونا استفاده نموده اند. در ادامه به آنالیز فعالیت های یکی از این غول های فناوری، یعنی گوگل می پردازیم.

گوگل و پاندمی کرونا

رسیدن بیماری کووید 19 که از شهر ووهان چین آغاز شد، به مکان های دوردستی مثل ایران، ایتالیا و یا آمریکا در ابتدا خیلی جدی به نظر نمی آمد و کمتر کسی پیش بینی می کرد که ویروس جدیدی که در اواخر دسامبر گذشته، از یکی از بازار های ماهی فروشی ووهان به انسان منتقل شد، دنیا را به حالت کنونی اش برساند.

بسیاری از مهم ترین کشور های دنیا به صورت جدی درگیری بیماری کرونا هستند و اخبار مربوط به این ویروس دستگاه تنفسی در تمامی خبرگزاری های دنیا به صورت لحظه به لحظه دنبال می شوند. وقوع چنین اتفاقاتی باعث شده تا بشریت با پیامد های ارتباطات نزدیک میان مردمان ساکن گوشه گوشه کره خاکی بیشتر آشنا گردد؛ این حقیقت که در عصر حاضر، مشکل یک منطقه می تواند به مسئله ای دنیای تبدیل گردد، به خوبی آشکار شده و به همین دلیل، احتیاج است که تمامی مردمان دنیا دست به دست هم دهند تا پاندمی کرونا را قبل از رسیدن به شرایط بحرانی تر، متوقف نمایند.

با این تفاسیر، کمپانی های عظیم دنیای مانند گوگل هم فرصت مهمی پیدا نموده اند تا به جوامع و مردمی که آن ها را به موفقیت کنونی رسانده اند، یاری نمایند. در 15 مارس، گوگل خاطرنشان کرد که کار ساخت یک وب سایت کشوری برای ردگیری اخبار و توصیه های مربوط به پاندمی کرونا را آغاز نموده است. در توییتی که از طرف گوگل منتشر شد، گفته شده که این کمپانی برای مقابله با شیوع کرونا، اطلاع رسانی به شهروندان و محافظت از سلامت کشور، با دولت آمریکا همکاری می نماید.

در این توییت گفته شده که گوگل در حال توسعه ابزاری برای اولویت بندی مردم کشور برای انجام تست کرونا بوده و در حالی که این ابزار در مراحل ابتدایی توسعه هستند، انتظار می رود که به زودی پیشرفت چشم گیری در این رابطه گزارش گردد.

قبل از این هم توصیه های جالبی برای جلوگیری از گسترش کووید 19 در حساب توییتری گوگل منتشر شد که به رعایت فاصله مناسب در هنگام صحبت کردن با دیگران، دست نزدن به دهان، بینی و چشم ها، قرار دادن بازو و ساعد در مقابل دهان به هنگام سرفه و عطسه برای جلوگیری از انتشار ذرات تنفسی و همچنین، قرنطینه کردن خود در هنگام داشتن علائم بیماری اشاره می کرد.

تقریبا تمامی مردم کشور های دنیا امیدوارند که به زودی بشریت از این آزمون هم جان سالم به درمی برد و درس ها و تجربه های مهم و ارزشمندی کسب خواهد شد. با این حال سازمان دنیای بهداشت، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و بسیاری از آژانس های بهداشتی دنیا توصیه های مشابهی مانند توییت گوگل را دائما به اشتراک می گذارند؛ به صورت کلی گفته شده که مردم باید از برگزاری اجتماعات و گردهمایی ها خودداری نمایند، دست های خود را مرتب و به صورت کامل با آب و صابون بشویند، از نزدیک شدن به افراد آلوده خودداری نمایند و به اندازه کافی آب و مواد خوراکی در دسترس خود داشته باشند.

منبع: phonearena

منبع: برترین ها
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1073

به "مبارزه با کرونا به سبک گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه با کرونا به سبک گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید