فضای کسب و کار کشور باید بهبود یابد، فضای کسب و کار کشور زیبنده جمهوری اسلامی نیست

به گزارش ایپتن، استاندار خراسان رضوی گفت: تا زمانی که فضای کسب و کار کشور بهبود پیدا نکند، دستگاه قضایی باید منتظر پرونده های جدیدتر باشد.

فضای کسب و کار کشور باید بهبود یابد، فضای کسب و کار کشور زیبنده جمهوری اسلامی نیست

به گزارش خبرنگار از ، علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان که با حضور دادستان کل کشور و جمعی از مدیران قضایی و اجرایی استان برگزار شد، با بیان اینکه فضای کسب و کار کشور زیبنده جمهوری اسلامی نیست، گفت: فضای کسب و کار یعنی کارا بودن دستگاه های اجرایی و پایین بودن پرونده های دستگاه های قضایی، که از این حیث شرایط آنطور که باید نیست.

او با اشاره به شاخص های کسب و کار در رتبه بندی جهانی از جمله ثبات سیاسی و امنیت، قوانین و مقررات و بروکراسی، ادامه داد: از نظر شاخص فضای کسب و کار کشور ما در سال 93 رتبه 152 جهان را داشت که این رتبه امسال به 128 کاهش یافته است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه ایران از نظر امنیتی و سیاسی از شرایط خوبی برخوردار است، گفت: امنیت کشور به برکت وجود نیرو های مسلح، امنیت پایداری محسوب می شود، اما در دو حوزه بروکراسی اداری و قوانین و مقررات از شرایط مناسبی برخوردار نیستیم.

رزم حسینی اضافه کرد: اگر ما در دو بخش بروکراسی و وضع قوانین و مقررات می توانستیم تحولی بوجود بیاوریم، ایران در جهان یا منطقه حداکثر جزو 30 کشور اول در حوزه کسب و کار بود؛ کشور هایی هستند که وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند، اما در کسب و کار جزو 15 کشور اول جهان محسوب می شوند.

او ادامه داد: تا زمانی که فضای کسب و کار کشور بهبود پیدا نکند، دستگاه قضایی باید منتظر پرونده های جدیدتر باشد.

استاندار خراسان رضوی گفت: از مدیران حاضر در این مراسم تقاضا می کنم که همکاری با دستگاه های اجرایی را ادامه دهند تا با فعالیت معین های اقتصادی، نرخ بیکاری خراسان رضوی کاهش پیدا کند و از این جهت در کشور نمونه باشیم.

/ف.س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 491

به "فضای کسب و کار کشور باید بهبود یابد، فضای کسب و کار کشور زیبنده جمهوری اسلامی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضای کسب و کار کشور باید بهبود یابد، فضای کسب و کار کشور زیبنده جمهوری اسلامی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید