ریزش قیمت مسکن در محله های هدف سفته بازان

به گزارش ایپتن، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قیمت مسکن در محله هایی از تهران که دارای ماهیت سرمایه ای هستند با افت بیشتری نسبت به منطقه ها مصرفی روبرو شده است گفت: معتقدم تقاضای واقعی هیچگاه دچار رکود نمی شود و دولت از سازندگانی که در این بخش اقدام به ساخت و ساز کنند حمایت می کند.

ریزش قیمت مسکن در محله های هدف سفته بازان

محمود محمودزاده در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بهترین راه برای کاهش قیمت خانه این است که مسکن مصرفی احداث کنیم و بازار را از حالت سرمایه ای بیرون بیاوریم. یعنی به شکل هدفمند واحدهایی برای متقاضیان واقعی و واجد شرایط احداث کنیم.

وی افزود: یکی از دلایلی که دولت سیاست تولید یک میلیون واحد مسکونی در سال را مطرح کرده این است که مسکن در استطاعت برای خانوارها ساخته شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بازار مسکن در شش ماه گذشته به ثبات رسیده است گفت: اگر آمار را به تفکیک محلات بررسی کنیم می بینیم در بسیاری از منطقه ها تهران که ماهیت سوداگری دارد با کاهش قیمت های به مراتب بیش از میانگین کل روبرو شده ایم. بنابراین بازار در حوزه سرمایه گذاری که در تراز ارز و سکه قرار می گیرد کشش ندارد اما در بخش مصرفی شرایط فرق دارد.

محمودزاده تاکید کرد: بازار مسکن را از نظر ماهیتی باید به دو شاخه کلی تقسیم بندی کرد؛ یک بخش تقاضای واقعی است که به اعتقاد من یک فعالیت دائمی است و رکود ندارد. اگر سازندگان سودهای متعارف و منطقی را در نظر بگیرند همواره در بخش تقاضای واقعی، کار هست و دولت هم با طرحهای تشویقی از سازندگان حمایت می کند.

وی، بخش دیگر را حوزه سوداگری بازار مسکن دانست و گفت: بازار سرمایه ای هم اکنون در رکود به سر می برد اما سر جای خودش است و کسی جلوی آن را نمی گیرد. موقعی که توجیه اقتصادی داشته باشد سرمایه گذاران به منطقه های که معمولا خرید و فروشهای سرمایه ای در جریان است ورود می کنند.

به گزارش خبرنگاران، میانه قیمت مسکن شهر تهران در مردادماه سال جاری 30 میلیون و 970 هزار تومان در هر متر مربع بوده که نسبت به ماه قبل 3.1 درصد و نسبت به مشابه سال قبل 34 درصد افزایش یافته است. تعداد معاملات هم 5.5 هزار فقره بود که نسبت به ماه قبل 8.4 درصد افزایش و در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل 39.4 کاهش را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1781

به "ریزش قیمت مسکن در محله های هدف سفته بازان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزش قیمت مسکن در محله های هدف سفته بازان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید