رهبران کنگره آمریکا عقب نشینی نیروها از سوریه را محکوم کردند

به گزارش ایپتن، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و میچ مک کانل رهبر جمهوریخواه مجلس سنای این کشور روز دوشنبه با صدور بیانیه هایی جداگانه تصمیم دونالد ترامپ برای عقب نشینی نیروهای آمریکا از شمال شرق سوریه را محکوم کردند.

رهبران کنگره آمریکا عقب نشینی نیروها از سوریه را محکوم کردند

نانسی پلوسی در بیانیه ای ضمن درخواست از ترامپ برای لغو این تصمیم خطرناک، گفت: این تصمیم ثبات و امنیت منطقه را در معرض تهدیدی بسیار جدی قرار می دهد و به ایران و روسیه و همچنین متحدان آمریکا این پیغام خطرناک را می رساند که واشنگتن دیگر یک شریک قابل اعتماد نیست.

میچ مک کانل نیز با انتشار بیانیه ای گفت: خروج شتابناک نیروهای آمریکا از سوریه تنها به سودِ روسیه، ایران و حکومت اسد خواهد بود. و خطر گردهم آیی دوباره داعش و سایر گروههای تروریستی را افزایش خواهد داد.

مک کانل همچنین در بیانیه خود تأکید کرد که اکثریت مجلس سنا ماه ژانویه در حمایت از ادامه حضور نظامی آمریکا در خاک سوریه به نفع اصلاحیه ای رأی داد که بیانگر نگرانی دوحزبی از تداوم تهدید گروههای شبه نظامی در سوریه بود. رهبر جمهوریخواه مجلس سنا در ادامه گفت: شرایطی که به این رأی و تصویب دوحزبی منتهی شد، امروز همچنان حاکم است.

بعضی منتقدان نیز بر این باورند که این اقدام دولت آمریکا با خطر گگردده شدن راهی برای حمله ترکیه به نیروهای کُرد مستقر در این منطقه همراه است.

لازم به ذکر است که ساعاتی قبل دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتشار چند پیغام در توئیتر در مورد تصمیم خود برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه شرح داد و گفت: انتظار می رفت که آمریکا برای 30 روز در سوریه باشد، اما این مربوط به خیلی سال قبل بود. ما در آنجا ماندیم و در جنگی که پایانی نداشت پیش رفتیم. زمانیکه من وارد واشنگتن شدم، داعش در این منطقه حکومت می کرد.

ترامپ مدعی شد که ما به سرعت خلافت داعش را بطور صد درصد شکست دادیم که این شکست شامل به اسارت دریافت هزاران نفر از اعضای داعش بود که اغلب آنها اروپایی بودند!

رئیس جمهور آمریکا در ادامه پیغام خود گفت: در هر کجایی که داعش به منافع ما نزدیک گردد با آن مبارزه می کنیم. ترکیه، اروپا، سوریه، ایران، عراق، روسیه و نمودها اکنون باید موقعیت را بسنجند و درباره اینکه می خواهند با اعضای بازداشت شده داعش چه کاری انجام دهند فکر نمایند. همه آنها از داعش که برای چند سال دشمنشان بوده متنفر هستند. ما از آنها 7 هزار مایل فاصله داریم و اگر داعش باردیگر در هر کجا به ما نزدیک گردد، باز آنها را شکست می دهیم.

این در حالی است که خبرنگار آر تی گزارش داد که ارتش آمریکا روز دوشنبه با همه جنگ افزارها و تسلیحات خود از پایگاه تل ارقم در شهر راس العین و منطقه نظامی دیگری در تل أبیض عقب نشینی نموده است.

هم چنین بر اساس گزارش های رسانه ای، نیروهای وابسته به ائتلاف بین المللی آمریکا از محل های خود در مناطق مرزی با ترکیه عقب نشینی نموده اند.

این نیروها مشخصاً از مناطق رأس العین واقع در حومه شمال غربی حسکه و تل ابیض عقب نشینی نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 471

به "رهبران کنگره آمریکا عقب نشینی نیروها از سوریه را محکوم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبران کنگره آمریکا عقب نشینی نیروها از سوریه را محکوم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید