دوندگی ملاک رجحان استقلال مقابل رقیبان

به گزارش ایپتن، یک پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می گوید دوندگی یکی از نقاط قوت و ملاک رجحان آبی پوشان مقابل رقیبان است.

دوندگی ملاک رجحان استقلال مقابل رقیبان

بهتاش فریبا، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در گفت وگو با خبرنگاران، درباره پیروزی یک بر صفر آبی پوشان مرکز مقابل فولاد خوزستان در هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر اظهار کرد: سه امتیاز این بازی خیلی مهم بود. بازی کردن با تیم های جواد نکونام خیلی سخت است چون بازیکنان تیمش خیلی خوب پرس می نمایند و بازی فیزیکی و درگیرانه ای ارائه می دهند.

او ادامه داد: بازی کردن مقابل تیم هایی که پرس می نمایند، سه راه چاره دارد؛ اول دریبل کردن بازیکن حریف است، دومی ارسال های روی دروازه و مساله سوم شوت زدن است که خوشبختانه از فاکتور سوم استفاده شد و مهدی پور یکی از برترین گل های سال های اخیر لیگ را به ثمر رساند. در شرایطی که استقلال یک بر صفر از حریف جلو است، مدیریت کردن بازی و حفظ نتیجه، تعویض های منحصر به فرد خودش را دارد و فکر می کنم تعویض روزبه چشمی بسیار درست بود و توانست عملکرد خیلی خوبی داشته و در حفظ نتیجه کاملا تاثیرگذار بود.

مهاجم سال های پیش استقلال اضافه نمود: این که توانستیم فاصله سه امتیاز خود را با تیم دوم در جدول حفظ کنیم، به نظر من اتفاق خوبی است. بازی های هفته آینده هم سختی خودش را دارد و این پیروزی به انگیزه و روحیه تیم اضافه می نماید. به نظر من قدرت دوندگی بازیکنان خیلی قوی است و این نشان می دهد مربی بدنساز تیم توانسته عملکرد خوبی داشته باشد و این مساله به کارهای تاکتیکی تیم یاری شایانی می نماید.

فریبا درباره عملکرد دفاعی استقلال با 2 گل خورده، اعلام کرد: چند مورد می تواند باعث شکل گیری عملکرد دفاعی خوب استقلال شود؛ اول قدرت دوندگی استقلال است. مساله دوم سه دفاعه بازی کردن و مورد آخر، دفاع تیمی است. در حال حاضر دفاع استقلال این طور نیست که فقط هافبک ها و مدافعان دفاع نمایند. الان ژستد و رمضانی و وینگرهای چپ و راست تیم هم به موقع سر جای مورد نظر هستند و اجازه حمل توپ به دفاع های حریف نمی دهند و اصول دفاع تیمی را به خوبی رعایت می نمایند.

بازیکن پیشین استقلال درباره عملکرد مهاجم های این تیم گفت: وقتی تیم چند مهاجم خوب دارد، باعث می شود عملکرد این مهاجم ها در تمرینات مورد بررسی قرار بگیرد. در ادامه عملکرد آن ها در بازی های زیر نظر کادر فنی است و در آخر هم باید تیم حریف بررسی شود تا طبق آن مهاجم ها در ترکیب تیم قرار بگیرند. شاید تیمی روی توپ های هوایی و ارسال ها ضعیف باشد، طبیعتا از مهاجمان سرزن استفاده می شود. حالت دیگر این است که تیم حریف سرعت خط دفاعی ضعیفی دارد و این باعث می شود از بازیکنانی مثل خاقانی استفاده کرد که بازی روی زمین خوبی دارد. این مساله کاملا به تصمیم های کادر فنی برمی شود که تا الان تشخیص ها کاملا درست بوده است.

او درباره عملکرد کوین یامگا و رودی ژستد در استقلال گفت: ژستد دارد در تیم جا می افتد. او هفته گذشته گل زیبایی به ثمر رساند و در بازی مقابل فولاد هم بسیار موثر بود. یامگا بازیکن تاکتیکی است و بر اساس خواسته های کادر فنی عمل می نماید. در این مدت وینگر سمت چپ حریف، در بازی هایی که یامگا در سمت راست زمین حضور داشته است، نتوانسته عملکرد راحتی داشته باشد. البته امیدوار هستم که وریا غفوری را از هفته آینده داشته باشیم چون حضور او می تواند به بهتر شدن استقلال یاری کند و فکر می کنم ترکیب یامگا و وریا می تواند فشار بیش تری را از سمت راست به حریف ایجاد کند. در این مدتی که وریا نبوده، بیش تر حمله های تیم از سمت چپ زمین انجام شده است. در حال حاضر ابوالفضل جلالی دارد به تیم اضافه می شود و این بازیکن هم می تواند تاثیر خودش را بگذارد و حضور جلالی و غفوری می تواند شرایط بهتری را در حملات تیم رقم بزند.

این پیشکسوت تیم فوتبال استقلال اعلام کرد: تیمی که در 12 بازی تنها 2 گل آن هم روی ضربات کاشته دریافت می نماید، یعنی شرایط قابل توجهی را برای خودش رقم زده است. همان طور که معین است استقلال در جریان بازی گل نخورده است و این یعنی تمرکز تیمی استقلال بالا است و هر کسی دارد وظیفه خودش را انجام می دهد و به نظر من باید با همین فرایند استقلال به سمت قهرمانی پیش برود.

فریبا در انتها در پاسخ به این سوال آیا استقلال در این فصل از رقابت های لیگ برتر مدعی قهرمانی است؟ تاکید نمود: استقلال قطعا از مدعیان قهرمانی خواهد بود و هر چقدر بیش تر پیش برود، شرایط تیم هم بهتر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1944

به "دوندگی ملاک رجحان استقلال مقابل رقیبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوندگی ملاک رجحان استقلال مقابل رقیبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید