دریافت نوبت آنلاین پزشک بسیار سریع تر از روش حضوری و تلفنی

به گزارش ایپتن، پیدا کردن پزشک مناسب و دریافت نوبت در زمان مد نظر همواره از دغدغه های افراد هنگام مواجهه با بیماری برای خود و اطرافیان بوده است. در زمان بروز بیماری دغدغه پزشک مناسب و دریافت نوبت هم به مسائل بیماری فرد اضافه شده و باعث سردرگمی و اضطراب برای بیمار و اطرافیان می گردد. هر چه فرایند نوبت دهی برای بیمار سریع تر انجام گردد، دغدغه و استرس در این زمینه کمتر می گردد و مراحل درمان سریع تر شروع می گردد.

دریافت نوبت آنلاین پزشک بسیار سریع تر از روش حضوری و تلفنی

در بعضی مواقع شما با توجه سوابق بیماری خود می دانید که به چه متخصصی احتیاج دارید مثلا در صورت سابقه بیماری های قلبی در گذشته، زمانی که دچار عارضه های قلبی یا درد در ناحیه مربوط به قلب می شوید، می دانید که باید به پزشک متخصص قلب مراجعه کنید. برای سایر تخصص ها هم به همین شکل. در این شرایط شما باید به سرعت برترین پزشک متخصص را پیدا نموده و برای ویزیت و مراجعه به پزشک نوبت بگیرید.

برای پیدا کردن پزشک در زمان بیماری و بحرانی بودن شرایط، ممکن است دچار مشکل شوید و پیدا کردن پزشک برای شما زمان بر باشد. دردسرهای حضور در مطب پزشک، پیدا کردن شماره دکتر، عدم جواب دهی منشی و سایر مسائل می تواند در این شرایط بحرانی رووند درمان شمارا به تاخر بیندازد. در ادامه روش های سنتی نوبت دهی و روشهای نو خدمات پزشکی را معرفی میکنیم.

دریافت نوبت آنلاین

روش دریافت نوبت حضوری

این روش که به عنوان سنتی ترین روش دریافت نوبت هم شناخته می گردد، با مراجعه حضوری به کطب پزشک انجام می گردد. ای مراجعه می تواند به مطب شخصی پزشک باشد و یا مراجعه به درمانگاه برای دریافت نوبت باشد. در حالت اول کار کمی آسان تر است چون شما به مطب خصوصی یک پزشک مورد نظر مراجعه می کنید و ازدحام جمعیت کمتری نسبت به حضور در درمانگاه هنگام انتظار برای نوبت دارید. نکته منفی نوبت حضوری عدم دریافت نوبت در همان روز مراجعه است. شما وقت زیادی را برای رفتن به مطب و درمانگاه گذاشته اید و پس از حضور متوجه می شوید که در همان روز نمی توانید پزشک را دیدار کنید. یعنی با صرف زمان زیاد فقط توانسته اید یک نوبت برای روز ها یا هفته های آینده دریافت کنید. در بعضی موارد می توان از روش تلفنی به جای مراجعه مستقیم بهره ببرید

نوبت دهی تلفنی

نوبت گرفتن با تماس به مطب پزشک معقول تر از روش حضوری است چون وقت کمتری از شما می گیرد. اما این در شرایطی است که امکان نوبت تلفنی وجود داشته باشد. عدم پاسخگویی مطب یا درمانگاه و ساعت های طولانی اشغال بودن تلفن به علت ازدحام زیاد از مواردی است که خیلی وقت ها در دریافت نوبت تلفنی با آن روبرو می شوید. اینجاست که مجبورید مجددا به روش حضوری و صرف زمان زیاد بریا نوبت دهی اقدام کنید. علاوه بر دریافت نوبت، این موارد ممکن است هنگام دریافت جواب آزمایش ها و یا معین وقت برای انجام آزمایش هم رخ دهد که در شرایط بیماری اذیت کننده است.

استفاده از سایت و اپلیکیشن های نوبت دهی

خدمات آنلاین نوبت دهی پزشک شامل خدمات مختلف با روش های مختلفی می گردد. رایج ترین آن ها مراجعه به یک وب سایت یا اپلیکیشن نوبت دهی است که در آن امکان پیدا کردن پزشک و دریافت نوبت برای کاربران فراهم شده است. این نوبت دهی میتواند به روش های مختلفی انجام گردد. بعضی از سیات ها فقط معرفی کننده فهرست پزشکان، درمانگاه ها و سایر مراکز پزشکی هستند و اطلاعات تماس و آدرس را در اختیار کاربر قرار می دهد و ادامه فرایند به عهده بیمار است که خود ساعت و روز نوبت را مستقیما با پزشک تنظیم کند. نوع کامل تر این خدمات حالتی است که کاربر روز و ساعت مراجعه به پزشک را هم معین و نوبت خود را در سایت ثبت می نماید و بدون احتیاج به تماس برای نوبت، فقط برای ویزیت شدن در ساعت و روز مقرر به مطب مراجعه می نماید.

ویزیت آنلاین

مشاوره و ویزیت آنلاین پزشکی

راه ساده تر استفاده از خدمات مشاوره آنلاین پزشکی در سایت های خدمات پزشکی است. به وسیله این وب سیات ها شما می توانید با پزشک به صورت آنلاین و یا از تماس و چت مشاوره کنید تا پزشک مشکل شما را تشخیص دهد و پس از تشخیص به متخصص مربوطه مراجعه کنید. در این حالت وقت شما تلف نشده و به سرعت پزشک مورد نظر خود را پیدا نموده و پس از مشاوره و معرفی پزشک متخصص به اوم مراجعه می کنید. هر چقدر که فراید نوبت گیری و تعداد دفعات مراجع حضوری شما کمتر گردد، با سرعت بیشتری می توانید اقدامات اولیه درمانی را انجام دهید و به عنوان یک روش سریع دریافت نوبت پزشک از آن بهره ببرید.

حالت کامل تر و پیشرفته تر خدمات آنلاین پزشکی امکان ویزیت آنلاین با پزشک بدون احتیاج به مراجعه است. در این روش بیمار حتی احتیاج به مراجعه برای ویزیت شدن هم ندارد و به وسیله تماس های تصویری و یا صوتی با پزشک مراحل تشخیص بیماری و درمان را طی می نماید. نحوه ویزیت پزشک در حالت آنلاین به این صورت است که پزشک اطلاعات مورد احتیاج را از بیمار می پرسدو این اطلاعات می تواند شامل سابقه بیماری، علائم، نتایج آزمایش های گذشته و هر نوع اطلاعات دیگر باشد. پزشک پس از دریافت اطلاعات بیمار و تشخیص اقدامات درمانی را آغاز می نماید. ممکن است پزشک احتیاج به آزمایش نو از بیمار داشته باشد در این شرایط آزمایش مورد نظر را برای بیمار تجویز می نماید. پس از آنالیز کامل پزشک می تواند نسخه دارو را هم به صورت آنلاین در اختیار بیمار قرار بدهد و بیمار درمان را آغاز کند.

نوبت پزشک

چه بخواهیم چه نخواهیم، دکترهای ایران به صورت یکسانی در سطح کشور توزیع نشده اند. به نظر می رسد تعداد دکترها و اندازه تجربه شان در شهرهای بزرگ تر و مراکز استان ها بیشتر از سایر نقاط است. همین موضوع باعث می گردد که از یک طرف نتوانیم به برترین دکترهای کشور دسترسی یکسانی داشته باشیم و از طرف دیگر، درباره اندازه تجربه و کیفیت کارشان اطلاعات کاملی نداشته باشیم. اینجا است که احتیاج داریم که از دکترِتو برای پیداکردن برترین دکترهای ایران استفاده کنیم. دکترِتو درست مثل یک دوست همه چیز بلد برای شما عمل می نماید و آدرس و شماره تماس دکترهای سراسر ایران را در اختیارتان می گذارد. حالا می توانید به صورت مستقیم با دکترها ارتباط بگیرید یا از روش ساده ای که دکترِتو در اختیارتان قرار می دهد بهره ببرید و از نوبت دهی اینترنتی بهره ببرید.

مقایسه روش های سنتی با خدمات آنلاین پزشکی

با نکات گفته شده تفاوت های روش سنتی و آنلاین به صورت واضح می تواند صرفه جویی در وقت و تسریع فرایند در مان در روش های آنلاین باشد. کل فرایند زمان بر مراجعه حضوری برای نوبت گرفتن و یا دردسرهای نوبت گیری تلفنی را با مراجعه به وب سایت ها می توان به یک زمان کوتاه نهایتا نیم ساعته خلاصه کرد.

در بسیاری از شهرهای کوچک دستیابی به پزشک های فوق تخصص در بعضی از تخصص های خاص بسیار سخت و یا غیر ممکن است و افراد مجبور به مراجعه پزشک در شهر های اطراف هستند. بسیاری از فوق تخصص ها در شهر های کوچک به سختی پیدا می شوند. در وب سایت های نوبت دهی آنلاین فهرست خاص ترین تخصص های پزشکی را هم می توانید پیدا کنید.

حالت بهتر ویزیت آنلاین است که بدون دغدغه و حتی با پزشکان شهر های مختلف می توان بدون محدودیت جلسه آنلاین برگزار کرد و خدمات و به صورت آنلاین تجویز ها و پیشنهاد های پزشک را دریافت کرد.

منبع: هفت گنج
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1841

به "دریافت نوبت آنلاین پزشک بسیار سریع تر از روش حضوری و تلفنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت نوبت آنلاین پزشک بسیار سریع تر از روش حضوری و تلفنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید