خوردن این قرص برای مادران باردار ضرر دارد

به گزارش ایپتن، باشگاه خبرنگاران/ درحالی که از نظر پزشکان استامینوفن کم خطرترین مسکن برای زنان باردار است، اما محققان می گویند حتی همین داروی به ظاهر کم خطر می تواند بر نوزادان متولد نشده آثاری جبران ناپذیر بگذارد.

خوردن این قرص برای مادران باردار ضرر دارد

محققان با بررسی فرزند مادرانی که استامینوفن را در دوره بارداری مصرف کرده بودند، اعلام کردند که حتی یک بار در هفته خوردن این دارو می تواند بچه ها را در معرض مشکلاتی جدی قرار دهد. به همین دلیل به مادران آینده توصیه می کنند که قبل از خوردن هر قرص، بار دیگر به ضرورت مصرف آن فکر کنند و آثارش روی فرزندشان را نادیده نگیرند. از نظر آن ها انجام تمرین های تن آرامی می تواند حساسیت زنان به درد را کمتر و نیازشان به خوردن مسکن ها را تا اندازه ای برطرف کند؛ در غیر این صورت خانم های استامینوفن دوست باید منتظر تولد فرزندی باشند که در مهارت های برقراری ارتباط ضعیف تر از دیگران است.

تاثیر این دارو حدود 12 دقیقه بعد از مصرف خوراکی آن شروع می شود. استامینوفن یک داروی ضد التهاب نیست و آثار ضد التهابی اندکی دارد.

مصرف زیاد استامینوفن می تواند موجب آسیب به کبد شود و در بعضی کشور ها این دارو شایع ترین علت آسیب حاد کبدی است. استامینوفن یکی از شایع ترین دارو هایی است که اوردوز می شود. این دارو بدون نسخه پزشک قابل دسترس است.

منبع: همگردی
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1049

به "خوردن این قرص برای مادران باردار ضرر دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوردن این قرص برای مادران باردار ضرر دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید