ترکیب احتمالی کابینه بایدن از نگاه پولتیکو، عکس

به گزارش ایپتن، ایرنا نوشت: پس از آنکه جو بایدن آرای لازم برای ریاست جمهوری آمریکا را بدست آورد حدس محافل سیاسی و رسانه ای در مورد اعضای کابینه وی آغاز شد.

ترکیب احتمالی کابینه بایدن از نگاه پولتیکو، عکس

تارنمای پولیتیکو فهرستی از اعضای احتاقتصادی دولت آینده آمریکا را منتشر کرد و نوشت: انتظار می رود بایدن برای راضی کردن طیف وسیعی از سیاسیون دولتی تشکیل دهد که چهره های ترقیخواه، میانه رو و حتی چند شخصیت جمهوریخواه در میان آنها حضور داشته باشند.

بایدن در دو ماه و نیم آینده به تیمی نیاز دارد که بتواند در مقابله با کرونا و بازسازی اقتصادی به وی کمک کند. از این روز، دولتی که وی تشکیل می دهد باید بتواند سنای احتمالا جمهوریخواه را راضی کرده و ائتلافی از دموکرات های متمرد را با خود همراه کند.

تیم انتقالی بایدن ماه هاست که در حال بررسی صلاحیت نامزدهای وزارت است و در روزهای آینده فهرستی از انتخاب های خود را به رئیس جمهوری منتخب ارائه خواهد کرد.

انتظار می رود بایدن ابتدا بر وزارتخانه هایی متمرکز شود که با بهداشت عمومی و اقتصاد سر و کار دارند، یعنی وزارتخانه هایی همچون خزانه داری و خدمات بهداشتی و انسانی.

البته یک مقام نزدیک به بایدن گفته است که وی قصد دارد در اولین هفته بعد از انتخابش به ریاست جمهوری فهرستی از نامزدهای کابینه اش را منتشر کند.

ممکن است بایدن در معرفی کابینه اش دست به انتخاب هایی بزند که تاریخ ساز شود؛ مثلا یک زن یا یک فرد رنگین پوست را برای هدایت وزارتخانه خزانه داری یا دفاع انتخاب کند. همواره مردان سفیدپوست هدایت این وزارتخانه ها را برعهده داشته اند.

پولیتیکو فهرستی از نامزدهای احتاقتصادی تصدی وزارت در دولت بایدن را گرد آورده است اما احتمال دارد که در روزهای آینده اسامی نامزدهای جدیدی مطرح شود. فهرستی که پولیتیکو تهیه کرده، پس از ده ها مصاحبه با مشاوران، متحدان نزدیک، لابی گران و کارکنان کنگره تدوین شده است.

وزارت دفاع (پنتاگون)

-میشل فلورنوی: وی بیش از هر فرد دیگری نامش برای این سمت مطرح است. فلورنوی در دولت اول باراک اوباما معاون وزارت دفاع بود و با توجه به سابقه مدیریتی در اندیشکده مرکز امنیت آمریکای جدید شخصیتی شناخته شده محسوب می شود.

-تامی داکورث: سناتور ایالت ایلینوی، دستیار وزیر کهنه سربازان و افسر سابق ارتش

-جک رید: سناتور رودآیلند، کاپیتان بازنشسته ارتش

وزارت خارجه

-سوزان رایس: مشاور سابق امنیت ملی دولت اوباما، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل. از آنجایی که ممکن است کرونا و اوضاع نابسامان اقتصادی انرژی زیادی از تیم بایدن در ماه های اول فعالیتش صرف کند، مقام های فعلی و سابق آمریکا می گویند بایدن ممکن است فردی مانند سوزان رایس را برای هدایت این وزارتخانه انتخاب کند که نیاز چندانی به آموزش برای کار در وزارت خارجه نداشته باشد.

-آنتونی بیلکین: مشاور سیاست خارجی بایدن، معاون سابق وزارت خارجه، معاون سابق مشاور امنیت ملی

-کریس کونز: سناتور ایالت دلاور

-کریس مورفی: سناتور ایالت کانتیکت

-ویلیام برنز: رئیس اندیشکده کارنگی، معاون سابق وزیر خارجه

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1295

به "ترکیب احتمالی کابینه بایدن از نگاه پولتیکو، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب احتمالی کابینه بایدن از نگاه پولتیکو، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید