تاثیر فلفل قرمز تند در کاهش مرگ و میرهای قلبی

به گزارش ایپتن، طبق نتایج چهار مطالعه بین المللی، مصرف فلفل قرمز تند ریسک احتمالی مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی عروقی را تا 26 درصد کاهش می دهد.

تاثیر فلفل قرمز تند در کاهش مرگ و میرهای قلبی

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، به گفته محققان، مصرف فلفل قرمز تند با کاهش 25 درصدی مرگ به هر علتی و کاهش 23 درصدی مرگ های سرطانی مرتبط است.

طبق گزارش مقدماتی انجمن قلب آمریکا، افرادی که فلفل قرمز تند مصرف می نمایند عمر طولانی تری دارند و با کاهش قابل توجه ریسک مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی یا سرطان روبرو هستند.

مطالعات قبلی نشان داده اند که مصرف فلفل قرمز تند دارای خواص ضدالتهابی، ضداکسایشی، ضدسرطانی و تنظیم نماینده گلوکز خون است. این تأثیرات ناشی از وجود ماده ای موسوم به کپسایسین است.

برای تجزیه و تحلیل اثرات فلفل تند بر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و عروقی، محققان چهار مطالعه عظیم را که شامل داده های مربوط به مصرف فلفل قرمز شرکت نمایندگان بود، آنالیز کردند.

گزارشات مربوط به بیش از 570 هزار نفر در کشورهای ایالات متحده، ایتالیا، چین و ایران بود. در مقایسه افرادی که به ندرت فلفل قرمز مصرف می کردند یا اصلاً فلفل مصرف نمی کردند، افرادی که فلفل قرمز مصرف می کردند با نتایج زیر روبرو بودند:

- کاهش 26 درصدی در رابطه با مرگ و میرهای قلبی عروقی؛

- کاهش 23 درصدی در رابطه با مرگ و میرهای سرطانی؛ و

- کاهش 25 درصدی در رابطه با مرگ و میر به هر علت.

بو ژو، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما از ارتباط مصرف منظم فلفل قرمز با کاهش خطر مرگ ناش از بیماری های قلبی و عروقی و سرطان شگفت زده شدیم. این یافته ها تأیید می نماید که فاکتورهای رژیمی نقش مهمی در سلامت عمومی بدن دارند.

وی در ادامه می افزاید: هنوز دلیل این موضوع معین نیست و باید مطالعات بیشتری در جهت تأیید نتایج مقدماتی انجام گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1303

به "تاثیر فلفل قرمز تند در کاهش مرگ و میرهای قلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر فلفل قرمز تند در کاهش مرگ و میرهای قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید