بازرگانان با پرداخت 30 درصد تعهدات ارزی از تعلیق خارج می شوند

به گزارش ایپتن، حمیدرضا متین، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: از 358 فقره کارت بازرگانی معتبر استان 148 فقره مشمول تعهد ارزی در سالهای 97، 98 و تا خاتمه خرداد 99 هستند.

بازرگانان با پرداخت 30 درصد تعهدات ارزی از تعلیق خارج می شوند

وی گفت: صاحبان این کارتها مبلغ 176 میلیون و 642 هزار و 584 هزار دلار تعهد ارزی حاصل از صادرات دارند که باید به چرخه اقتصاد برگردانند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان شرح داد: 53 فقره از کارتهای تعلیق شده در بخش بازرگانی و 95 فقره در بخش تولیدی است.

به گفته متین تا به امروز 18 بازرگان به طور کامل بدهی خود را پرداخت کرده، 78 مورد هم هیچ پرداختی نداشته اند و مابقی نیز به بخشی از تعهدات ارزی خود عمل کرده اند.

او با بیان اینکه 45 کارت بازرگانی در استان تعلیق شده است تاکید کرد: این کارتها مربوط به تولیدکنندگان نیست و تمام تعلیق شده ها در بخش غیرتولیدی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: به تازگی در راستای حمایت از صادرکنندگان مشمول تعهد ارزی نامه ای از سازمان توسعه تجارت به ما ابلاغ شد و به طور گسترده اطلاع رسانی کردیم تا صاحبان کارتهای تعلیق شده بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه 232 نفر شخص حقیقی و حقوقی در سراسر کشور به علت عدم ایفای تعهدات ارزی به قوه قضائیه معرفی شده اند اضافه کرد: تنها یک مورد از استان همدان بود و ما نهایت همکاری و مساعدت را با بازرگانان داریم.

در 9 ماه نخست سال جاری 100 میلیون دلار کالا از استان همدان صادر شد که مواد پتروشیمی، کشمش، فروسیلیس، موتور کولر آبی، شیرخشک صنعتی، وازلین بهداشتی، کلینگر خاکستری، سیمان سفید و رب گوجه فرنگی 10 محصول برتر سبد صادراتی همدان هستند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1429

به "بازرگانان با پرداخت 30 درصد تعهدات ارزی از تعلیق خارج می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازرگانان با پرداخت 30 درصد تعهدات ارزی از تعلیق خارج می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید