انتقاد تند یک نماینده از رئیسی؛ دولت شما دولت دلدادگان است

به گزارش ایپتن، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از رویکرد هایی که دولت سیزدهم در مدت اخیر پیشه نموده است، گفت: آقای رئیسی، شما و تیم کاریتان مساله محور وارد کارزار شوید نه نمایشی و بی ثمر.

انتقاد تند یک نماینده از رئیسی؛ دولت شما دولت دلدادگان است

به گزارش فارس، محمود احمدی بیغش در نشست علنی امروز (سه شنبه 11 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور گفت: آنچه اینجانب را وادار به این نطق کرده، شرایط خاص کشور بعد از روی کار آمدن دولت نو است که به نظر می رسد با توجه به رویکرد های دولت محترم و احاطه یک نوع بی برنامگی و قضاوت های مایوس کننده در سطح جامعه، احتیاج است از سر دلسوزی به رئیس جمهور محترم و با انگیزه یادآور شوم؛ مهم ترین مساله در باب رفتار های دولت، عدم برنامه محوری در سیاست های کوتاه مدت دولت است که جای پردازش و نقد منصفانه دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به رئیس جمهور اضافه کرد: ارزیابی اولیه از اقدامات شما نشان می دهد که تمام این رفتار ها بویژه سفر به استان ها عمدتا تسکین محور است، نه درمان محور، زیرا این مدل حکمرانی نشانی از درمان مسائل ندارد.

نماینده شازند در مجلس یازدهم توضیح داد: از سوی دیگر وجود ضعف شدید در ادبیات گفتمانی جنابعالی در عرصه های مختلف، به هیچ وجه قابل توجیه نبوده و دستاویز قرار گرفتن این ادبیات در شبکه های متعدد اجتماعی و رسانه های داخلی و خارجی زیبنده کشور نیست و شایسته است هر چه سریعتر نسبت به اصلاح این فرایند اقدام نمایید.

وی در ادامه یادآور شد: آنگونه که پیداست در دولت شما نیز پدیده مقدادیسم همان نقش غلطی را ایفاء می نماید که آشناییسم در دولت روحانی ایفاء می کرد. مگر در کشور قحط الرجال علمی و سیاسی داریم که در نهاد ریاست جمهوری چهار نفر از اساتید برجسته دانشگاهی کشور دیده نمی شوند که حداقل در مناسبات رسمی چند خط بنویسند و به شما بدهند تا این همه شاهد گفتمان ضعیف و بحث برانگیز غیر علمی و غیر استنادی از شما نباشیم؟!

احمدی بیغش بعلاوه اظهار کرد: اتکای افراطی به مجموعه ای محدود از فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق (ع) در سطوح مدیریتی کلان کشور، حتی نام این امام عزیز و معصوم را نیز در جامعه تحت الشعاع قرار داده است، دولت شما ظاهرا دولت دلدادگان است، به یک عزیز دردانه خاص که باید همه اتفاقات، انتصابات و استناد ها به ایشان ختم گردد. این همان پدیده پرهزینه ای است که در هر دولت وجود داشته و در نهایت به پاشنه آشیل تمام عیار تبدیل می شوند که دیدیم در گذشته این طور بود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای رئیسی؛ مردم انتظارشان از شما نسبت به قبلی ها بسیار فرق دارد. در باب سفر های استانی جنابعالی باید عرض کنم که حضور شما در جای جای نقاط جغرافیایی کشور مفید و قابل قدردانی است، اما نبود برنامه و استمرار یک کلیشه مصوبات در مصوبات نشان از عدم پختگی این سفر ها دارد و نکته مهمتر مراجعه مستقیم شما به مردم برای یافتن مشکل، آخر مصیبت است یعنی دولت نمی داند مشکل کجاست و خودش کجای کار است، تازه باید از مردم بپرسد که مشکل شما چیست؟ در حالی که همه می دانند سرچشمه، همان مدیران و بدنه اجرایی و نظارتی است که گل آلود و مسموم است، اما شما در پی بیمار شدگان که مردم بیچاره هستند، می شد.

احمدی بیغش با تاکید بر اینکه آقای رئیسی این نسخه شفا نمی دهد، اضافه کرد: انتصابات در وزارتخانه ها و سازمان های تابعه دولت هم تقریبا دادِ همه دلسوزان را در آورده است، نفوذ بعضی افراد در وزارتخانه ها برای انتصابات تا حدی است که تقریبا وزیر یا وزرای مربوطه به بی اثرترین فرد در این انتصابات تبدیل شده اند.

وی بیان داشت: جناب آقای رئیسی محترم، در دلسوزی و عزم و اراده جنابعالی برای برطرف مسائل تردیدی وجود ندارد که یک نمونه آن واکسیناسیون جامعه بود که ان را بخوبی نشان دادید، اما انتظار می رود به منظور تسریع در خدمت رسانی شایسته به مردم گرفتار در انبوهی از مسائل، نسبت به تغییر رویه های موجود اقدام نمایید و با خدمت گرفتن انسان های شایسته و بی طرف جلوی حواشی های زاید را بگیرید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: آقای رئیسی شما و تیم کاری تان مساله محور وارد کارزار شوید نه نمایشی و بی ثمر.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیح داد: در باب مسائل منطقه ای و بین المللی، هم همچنان منتظر اقدامات راهبردی هستیم لیکن انگار مسئولان ذی ربط کمترین اراده ای برای ورود جدی به اقدامات موثر ندارند و این حجم از بی تفاوتی در سیاست خارجی اصلا مطلوب کشور و آینده جامعه نیست. انتظار می رود در نوع نگاه ها به سیاست خارجی متناسب با دغدغه های کلان و همیشگی رهبر فرزانه انقلاب و علمای بزرگ همانند آقای صافی گلپایگانی، گام های مفید برداشته گردد تا خدای ناکرده مسائل و سختی بر کشور سایه نیفکند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1895

به "انتقاد تند یک نماینده از رئیسی؛ دولت شما دولت دلدادگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند یک نماینده از رئیسی؛ دولت شما دولت دلدادگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید