افزایش 15 درصدی تولیدات شیر چهارمحال و بختیاری در امسال

به گزارش ایپتن، خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری رئیس هیات مدیره اتحادیه دامداران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تولیدات شیر استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است، گفت: قیمت هر کیلوگرم شیرخام خریداری شده توسط دولت از محل دامداری 2390 تومان است که به ازای هر 0.1 درصد کاهش یا افزایش چربی، معادل 36 تومان به قیمت خرید اضافه یا کم می گردد.

افزایش 15 درصدی تولیدات شیر چهارمحال و بختیاری در امسال

بهرام دهقانی در گفت و گو با ایپتن، با بیان اینکه از ابتدای امسال تا به امروز 180 هزار تن شیر توسط دامداران چهارمحال و بختیاری فراوری شده است، اظهار کرد: روزانه 600 تن شیرخام در چهارمحال و بختیاری فراوری می گردد که 200 تن از این میزان، در استان به مصرف خانوار می رسد و 400 تن مابقی نیز به خارج از استان فرستاده می گردد.

وی اضافه کرد: نزدیک به 10 درصد فراوریات شیر چهارمحال و بختیاری در واحدهای کوچک و سنتی فراوری می گردد.

دهقانی ادامه داد: در بخش فراوری شیر، چهارمحال و بختیاری در رتبه 12 کشور قرار گرفته است و نزدیک به 4 درصد شیر کشور در چهارمحال و بختیاری فراوری می گردد.

وی گفت: 15 درصد از شیر فراوری شده در کارخانجات استان تبدیل به لبنیات می گردد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه دامداران استان با اشاره به وجود 250 هزار رأس گله شیری در استان، گفت: حدود 200 هزار رأس از این تعداد مولد شیر هستند.

وی با اشاره به اینکه فراوریات شیر استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است، اعلام کرد: قیمت هر کیلوگرم شیرخام خریداری شده توسط دولت از محل دامداری 2390 تومان است که به ازای هر 0.1 درصد کاهش یا افزایش چربی، معادل 36 تومان به قیمت خرید اضافه یا کم می گردد.

دهقانی با بیان اینکه 15 هزار تن شیر مازاد بر مصرف از دامداران استان توسط اتحادیه دامداران در امسال تا به امروز خریداری و به کارخانجات لبنی و شیر خشک خارج از استان ارسال شده است، اعلام کرد: مطالبات دامداران در بازه 10 تا 30 روزه پرداخت می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 721

به "افزایش 15 درصدی تولیدات شیر چهارمحال و بختیاری در امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 15 درصدی تولیدات شیر چهارمحال و بختیاری در امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید