احتمال برخورد خزانه داری آمریکا با موسسات ارز رمز

به گزارش ایپتن، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، پیش از این ژانت یلن وزیر خزانه داری و برخی مقامات دیگر دولت آمریکا به استفاده از ارز رمزها برای انجام نقل و انتقال های مالی مربوط به فعالیت های غیرقانونی به شدت انتقاد کرده بودند.

احتمال برخورد خزانه داری آمریکا با موسسات ارز رمز

ارزش ارز رمزها در ماه های اخیر مجدداً افزایش یافته و با رسیدن ارزش هر بیت کوین به بیش از 61 هزار دلار رکوردی بی سابقه در این زمینه در ماه قبل به ثبت رسیده است.

پیش از این برخی دولت های دیگر جهان نیز از برنامه های خود برای مقابله با استفاده از بیت کوین و دیگر ارز رمزها خبر داده بودند. همچنین کریستین لاگراده رئیس بانک مرکزی اروپا نیز در مورد استفاده از بیت کوین برای پول شویی، تأمین مالی فعالیت های تروریستی و دیگر فعالیت های غیرقانونی اظهار نگرانی کرده بود.

کراکن چهارمین صرافی ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر حجم معاملات است و قصد دارد سهام خود را در بازار بورس عرضه کند. کوین بیس دیگر صرافی ارز رمز با چنین برنامه ای است که سهام خود را چهارشنبه روانه بورس می کند. ارزش این شرکت بیش از 100 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

مدیر عامل کراکن معتقد است سردرگمی نهادهای رگولاتوری در سراسر جهان در مورد ارز رمزها خیلی طول نخواهد کشید و در صورت وضع قوانین ضدپولشویی در آمریکا، افراد ملزم خواهند شد تا ارز رمزهای خود را در کیف پول های دیجیتال نگهداری کنند تا هویت آنها قبل از انجام نقل و انتقال هایی با ارزش بیش از 3000 دلار کنترل و تأیید شود. وضع قوانین مشابه در دیگر کشورها نیز می تواند نگرانی در مورد پولشویی از این طریق را برطرف کند.

وی می افزاید: اما اقداماتی از این دست باعث کاهش اقبال به استفاده از ارز رمزها می شود. زیرا علت اصلی اقبال به این خدمات بهره گیری از خدمات مالی بوده که آزادانه و بدون دخالت و کسب سود از سوی بانک ها در دسترس همگان باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1579

به "احتمال برخورد خزانه داری آمریکا با موسسات ارز رمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال برخورد خزانه داری آمریکا با موسسات ارز رمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید