آشنایی با خواص درمانی در نجف

به گزارش ایپتن، برطرف افسردگی، خستگی های مزمن، تسکین سردرد، یاری به درمان ورم مفاصل، صدمات استخوانی، درد عضله و تحریک جریان خون از خواص درمانی در نجف است. ایجاد حس آرامش و تقویت انرژی های معنوی از خواص در نجف در روایات اسلامی است.

آشنایی با خواص درمانی در نجف

سنگ در نجف، سنگی صاف و شفاف است و بسیار شبیه به شیشه میباشد. این سنگ از گروه سنگهای کوارتزی است و از نظر معنوی دارای ارزش بالایی است. برای آشنایی با خواص درمانی در نجف، نحوه تشکیل و ساخت این سنگ با خبرنگاران همراه شوید.

خواص درمانی در نجف

بعضی از مهمترین خواص درمانی در نجف برای سلامت جسم و روان به توضیح زیر میباشد:

  • در نجف برای درمان کمر درد مفید است.
  • درمان سردردهای مزمن از مهمترین خواص درمانی در نجف است.
  • همراه داشتن سنگ در نجف، جریان خون را تحریک می نماید .
  • در نجف تنظیم کننده مراکز دریافت انرژی در بدن است و تعادل انرژی را در بدن برقرا می نماید.
  • در نجف، در پاکسازی همه چاکراهای بدن نقش موثری دارد.
  • این سنگ نماد نیروی ذهن است و به تمرکز و افزایش توانایی های ذهنی و باز نمودن ذهن یاری میکند.
  • به طور کلی مهمترین خواص درمانی در نجف در طب سنتی، برطرف نمودن درمان خستگیهای مزمن، یاری به برطرف و درمان ورم مفاصل، صدمات استخوانی، افسردگی و درد عضله است .

خواص در نجف در روایات

در خصوص فضایل و ثواب استفاده از سنگ در نجف، روایات متعددی از امامان معصوم (ع) نقل شده است . این سنگ سبب تقویت انرژی معنوی میگردد و انرژی های منفی را دور و همراه داشتن آن باعث ایجاد آرامش میگردد.

در روایتی از امام صادق (ع) نقل شده است: دُر نجف که در نجف اشرف خدا ظاهر می سازد، بدرستی که هر کس انگشتر دُرّ نجف در دست کند و نگاه به آن کند ، خداوند برای هر نگاهی که به این نگین می اندازد ، ثواب یک زیارت (اعم از حج یا غیره) در نامه عمل او می نویسد که اجر و ثواب آن برابر با اجر و ثواب عمل پیامبران و صالحان است و اگر رحمت خداوند بر شیعیان نبود ، قیمت هر دانه نگین درّ نجف به قدری گران می شد که کسی توانایی خرید آن را نداشت ، لکن خداوند آن را بر شیعیان ارزان قرار داده و زیاد یافت می گردد تا آن که همه شیعیان بتوانند از آن بهره ببرند . (وسائل ج5 ص403 - 404)

همچنین در روایتی دیگر فرموده اند: دوست دارم که هر مومنی پنج انگشتر در دست کند : عقیق، فیروزه، یاقوت، حدید صینی و دُرّ نجف.

سنگ شناسی سنگ در نجف (کوراتز)

سنگ در نجف سنگی صاف و شفاف است و بسیارشبیه به شیشه میباشد. این سنگ از گروه سنگهای کوارتزی است و درسنگ شناسی به آن در کوهی گفته میگردد. این سنگ، به رنگ و اسامی مختلف دیده شده است که یکی از انواع آن عقیق است که به رنگهای کهربائی- زرد- سفید- جگری- جگری مایل به سیاه و سبز دیده شده است.

سنگ در نجف در دو رنگ شیشه ای بیرنگ و شیشه ای مایل به قرمز در وادی السلام شهر نجف در کشور عراق یافت می گردد که دومی در میان کشورهای اسلامی به در حسینی معروف است.

طریقه ساخت در نجف

جالب است بدانید نحوه ساخت این در، مختص به شهر نجف عراق است و چون تنها در این سرزمین حاصل میگردد به در نجف شهرت دارد.

هنگامی که در شروع سال باران نیسان (اولین بارانی که در اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت میبارد و خواص درمانی بسیاری دارد.) بر شهر نجف و قبرستان وادی السلام (یکی از بزرگترین و قدیمی ترین قبرستانهای تاریخ است که قبر تعدادی از پیامبران و بسیاری از سادات، صالحان و بزرگان دین نیز در آن است) میبارد، با خاک این قبرستان (فقط خاک وادی السلام) ترکیب میگردد و باعث ایجاد کلوخهایی میگردد، سازندگان، کلوخ ها را به صیقل می دهند و سنگهای در که از آن برای نگین انگشتر، تسبیح و ... را تهیه میکنند.

نکته ای که در خصوص خواص سنگ در نجف بیشتر از هرچیز اهمیت دارد، این است که خاک قبرستان وادی السلام مدفن بسیاری از مؤمنین و دوستداران خدا است. وقتی دری ساخته میگردد، این احتمال وجود دارد که در آن میلیون ها سلول که هر کدام از این سلولها متعلق به یک فرد متدین است، وجود داشته باشد.

منابع: adelgs.com، stoneeshop.com، تبیان

منبع: setare.com
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1394

به "آشنایی با خواص درمانی در نجف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با خواص درمانی در نجف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید