13 کاندیدای دوومیدانی در انتظار تایید صلاحیت، احتمال حذف یک مدعی!

به گزارش ایپتن، به گزارش خبرنگاران، چند روز دیگر که بگذرد درست یک سال از انتها ریاست چهار ساله مجید کیهانی در فدراسیون دوومیدانی زمان گذشته اما هنوز خبری از جانشین وی نیست تا این فدراسیون به یکی از بلاتکلیف ترین فدراسیون های حال حاضر تبدیل گردد.

13 کاندیدای دوومیدانی در انتظار تایید صلاحیت، احتمال حذف یک مدعی!

حواشی دوومیدانی که گویا تمامی ندارند در دوران سرپرستی عرب همچنان ادامه پیدا کرد. عجیب ترین و غیر قابل باورترین مجمع انتخاباتی همین چند ماه پیش در تاریخ 19 اسفند سال گذشته برگزار گردید و اگرچه در ظاهر افشین داوری پشت میز ریاست نشست اما پیغام های تبریک به وی بیشتر از 8 روز دوام نداشت و مجمع برگزار گردیده ابطال شد.

به فاصله کوتاهی مهدی مبینی از فعالان در دفتر تحت مدیریت داوری در وزارتخانه، به عنوان سرپرست جدید در فدراسیون انتخاب شد و زمام فدراسیون آشفته دوومیدانی را در دست گرفت.

مبینی از همان نخستین ساعت های شروع به کار خود در دوومیدانی تغییرات را شروع کرد و علاوه بر برکناری یا جابجایی بعضی کارمندان فدراسیون نوبت به هیأت ها هم رسید. هیأت هایی که اغلب به غیبت هماهنگ شده در مجمع انتخاباتی گذشته محکوم شده بودند.

حالا و پس از حدود یک سال بلاتکلیفی در فدراسیون دوومیدانی دوباره ثبت نام از کاندیداهای مجمع انتخاباتی انجام شد و علیرغم مخالفت آشکار وزارت ورزش و جوانان با ادامه مدیریت پر سروصدای کیهانی در دوومیدانی وی در دومین روز نام نویسی کاندیداها ثبت نام کرد. به غیر از او 12 کاندیدای دیگر هم برای شرکت در مجمع اعلام آمادگی نموده اند که یکی از آنها رقیب اصلی کیهانی یعنی افشین داوری است.

این ثبت نام ها در شرایطی اجرا شده است که گفته می گردد بعضی مدیران مستقر در وزارت ورزش به دنبال رد صلاحیت دریافت رئیس پیشین فدراسیون هستند و نمی خواهند اجازه بدهند مجید کیهانی به مجمع برسد چرا که او در صورت رسیدن به مجمع شانس بالایی برای ریاست دارد. البته کیهانی هم با علم به این موضوع به دنبال دفاع از اتهاماتی است که به وی وارد نموده اند.

در این میان اما فرضیه مطرح شده پس از باطل شدن انتخابات برگزار گردیده این است که وزارت ورزش تمایل ندارد کیهانی و افشین داوری رئیس آینده باشند و احتمالاً نظر مسئولان این وزارتخانه روی گزینه دیگری خواهد بود. هر چند در این مورد مجمع تصمیم نهایی را می گیرد و نظر وزارت ورزش خیلی تأثیرگذار نیست.

کرمعلی ایرجی، ایوب بهتاج، سید حسین جلالی، حامد جولایی، افشین داوری، حبیب اله دشتی، مصطفی زرین افضل، هاشم صیامی، حمیدرضا فردین پور، مجید کیهانی، محمدرضا محققی، روح الله محمدی و مریم منظمی افرادی هستند که برای حضور در این انتخابات ثبت نام نموده اند.

بعضی از داوطلبان ریاست این فدراسیون تجربه خوبی دارند و می توانند این شانس را داشته باشند که به گزینه مد نظر وزارت ورزش برای ریاست تبدیل شوند. با این حال به نظر می رسد جریانی که در وزارت ورزش وجود دارد طراحی دیگری را برای دوومیدانی در نظر گرفته است.

برای قضاوت نهایی در این مورد باید منتظر تأیید صلاحیت کاندیداها بود. بدون شک اگر روال قانونی طی گردد و افراد مورد تأیید صلاحیت معرفی شوند، بهتر می توان در خصوص گزینه اصلی برای ریاست آینده این فدراسیون قضاوت کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1155

به "13 کاندیدای دوومیدانی در انتظار تایید صلاحیت، احتمال حذف یک مدعی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 کاندیدای دوومیدانی در انتظار تایید صلاحیت، احتمال حذف یک مدعی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید