کرونا در اروپا، از لیست قرمز بلژیک تا هشدارها درباره شیوع مجدد در آلمان

به گزارش ایپتن، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که به دلیل افزایش آمار مبتلایان، بلژیک سفر به بعضی مناطق اروپایی را برای شهروندان خود ممنوع نموده و مقامات دولتی آلمان هم وقوع موج دوم کرونا را خطری واقعی دانسته اند.

کرونا در اروپا، از لیست قرمز بلژیک تا هشدارها درباره شیوع مجدد در آلمان

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن همچنان تیتر اول بسیاری رسانه های اروپایی است.

انتقاد شدید وزیر بهداشت آلمان از برگزاری اعتراضات ضد محدودیت ها در برلین

جدیدترین خبرهای کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که بعد از برگزاری اعتراضات گسترده علیه محدودیت های کرونایی در برلین ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان انتقاد شدیدی به نحوه برگزاری این اعتراضات وارد نموده و گفت: بله اعتراضات در دوران بحران کرونا باید امکان پذیر باشد، اما نه این گونه.

وزیر بهداشت آلمان انتقاد شدیدی به رعایت نکردن قواعد ضد کرونایی از طرف معترضان وارد کرد. در اعتراضات روز گذشته در برلین بر اساس اطلاعات پلیس حدود 20 هزار نفر شرکت کردند که تعداد زیادی از آن ها قواعد فاصله گذاری و استفاده اجباری از ماسک را رعایت نکردند.

وزیر بهداشت آلمان تاکید نمود: با این بیماری همه گیر تنها با عقل، تحمل و روحیه تیمی می توان مقابله کرد. هر چه ما در زندگی روزمره نسبت به هم مسئولیت پذیرتر باشیم به همان میزان با وجود کرونا نرمال شدن بیشتر زندگی امکان پذیرتر است.

مقامات جزیره لامپدوسا در ایتالیا هم اعلام نموده اند که دیگر هیچ جایی برای قرنطینه مهاجران ندارند.

رکورد بالای آمار مبتلایان روزانه در لهستان

در لهستان هم آمار مبتلایان روزانه به کرونا به بیشترین حد خود از زمان آغاز شیوع کرونا رسیده است. روز شنبه نهادهای رسمی از ابتلای 658 فرد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند. حدود 3 روز است که این کشور آمار بالایی از مبتلایان جدید روزانه را ثبت می نماید.

دولت لهستان اقدامات شدیدتر و سختگیرانه تر برای جلوگیری از شیوع کرونا را در دستور کار قرار داده است؛ از جمله قرنطینه مسافران از کشورهای خطر کرونایی در برنامه ورشو واقع شده است.

بر اساس اطلاعات رسمی در لهستان تا به حال حدود 47 هزار نفر به کرونا مبتلا شده و بیش از 1700 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

فرانسه از مسافران 16 منطقه خطر کرونایی تست کرونا می گیرد

از روز گذشته مسافرانی که از 16 کشور به فرانسه می آیند باید در فرودگاه ها و بنادر تست کرونا بدهند. افرادی که تست کرونای آن ها مثبت می گردد باید به مدت 14 روز در قرنطینه قرار گیرند.

هشدار درباره وقوع موج دوم کرونا در آلمان

رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان هم ضمن هشدار درباره وقوع موج دوم کرونا در آلمان خواهان تست گیری های کرونای بیشتر و گسترده تر در آلمان برای شناسایی مبتلایان و جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا توسط آن ها شد.

وی با اشاره به اینکه خطر واقعی موج دوم کرونا را می بیند درباره خطرات بازگشت به زندگی نرمال در این شرایط که خیلی ها آن را درخواست می نمایند هشدار داد.

خسارت بالای کرونا به بخش توریسم آلمان

بخش های مربوط به توریسم در آلمان هم در امسال میلادی دیگر نمی تواند خسارات وارد شده از طرف کرونا را جبران کند. بر اساس اطلاعات مسئولان ذیربط فروش در این بخش آلمان به یک سوم سال گذشته کاهش پیدا نموده است.

جوانان آلمان عواقب مالی بحران کرونا را بیشتر حس نموده اند

نتایج یک نظرسنجی هم نشان می دهد که بخصوص افراد جوان عواقب مالی بحران کرونا در آلمان را بیشتر احساس نموده اند. بر اساس یک آنالیز که به سفارش انجمن فدرال فراوری نمایندگان محصولات دارویی صورت گرفته است هر چقدر شهروندان آلمانی پیرتر بوده اند عواقب مالی بحران کرونا را کمتر احساس نموده اند.

مخالفت حزب دولتی آلمان با تداوم کاهش محدودیت ها

مارکوس زودر، رئیس حزب دولتی سوسیال مسیحی آلمان هم با توجه به افزایش روزافزون شمار مبتلایان جدید در آلمان با تداوم کاهش محدودیت های کرونایی مخالفت نموده و گفته است: ما باید انتظار این را داشته باشیم که کرونا با تمام توان به سوی ما بازگردد.

وی در گفتگویی با نشریه بیلد آلمان گفت: اگر ما مراقب نباشیم دوباره شرایطی مشابه ماه مارس ایجاد می گردد. این ویروس یک معضل مداوم است که ما را همیشه در استرس قرار می دهد.

بیمارستان ها در ایالت نوردراین-وست فالن آلمان هم خود را برای پذیرش بیماران کرونایی بیشتر آماده می نمایند. مقامات بهداشتی این ایالت آلمان از به وجود آمدن اولین علامت ها برای شیوع مجدد کرونا خبر داده اند.

بلژیک بخش هایی از اروپا را در لیست مناطق خطر کرونایی قرار می دهد

بلژیک هم ممنوعیت سفر در بعضی مناطق اروپایی را تصویب می نماید. دولت بلژیک به دلیل افزایش چشمگیر آمار جدید مبتلایان سفرهای توریستی به بسیاری مناطق اروپایی را ممنوع نموده است. وزارت امور خارجه بلژیک از شهروندان خواسته که از سفرهای غیر ضروری به مناطق توریستی شمال اسپانیا بپرهیزند.

همچنین بعضی مناطق در کشورهای بلغارستان، رومانی، انگلیس، فرانسه و سوئیس روی لیست قرمز کرونایی بلژیک قرار گرفته اند. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده کسانی که از این کشورها به بلژیک می آیند هم باید در قرنطینه قرار گیرند.

بر اساس اطلاعات رسمی از آغاز بحران کرونا تا به حال بیش از 68700 نفر در بلژیک به کرونا مبتلا شده و 9841 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارهای مبتلایان به کرونا در اروپا

بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده تا به حال حدود 335602 نفر در اسپانیا به کرونا مبتلا شده و 28445 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 303952 نفر به کرونا مبتلا شده و 46193 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 247832 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 35146 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال 211077 نفر به کرونا مبتلا شده و 9226 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 187919 نفر به کرونا مبتلا شده و 30265 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1135

به "کرونا در اروپا، از لیست قرمز بلژیک تا هشدارها درباره شیوع مجدد در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از لیست قرمز بلژیک تا هشدارها درباره شیوع مجدد در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید