کارشناسان پژوهشکده بازسازی نتیجه بررسی های برج طغرل را گزارش می دهند

به گزارش ایپتن، ایسنا/ براساس اخبار منتشر شده، کارشناسان پژوهشکده بازسازی نتیجه بررسی های برج طغرل را گزارش می دهند.

کارشناسان پژوهشکده بازسازی نتیجه بررسی های برج طغرل را گزارش می دهند

بازسازی برج طغرل طبق اظهارات رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان ری برای حفاظت و استحکام بخشی بنا از تیر 1402 آغاز شده است. اگرچه پس از رسانه ای شدن شیوه بازسازی این برج و انتشار تصاویری از آن، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در دفاع از بازسازی کنونی برج طغرل توضیح داد که بازسازی این اثر تاریخی براساس نیاز حفاظت فنی و زیر نظر کارشناسان خبره میراث فرهنگی در حال انجام است و پیمانکار بازسازی برج طغرل هم دارای مدرک تحصیلی مرتبط با گرید یک بازسازی از سازمان برنامه و بودجه است.

اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران پس از آنکه شیوه بازسازی این برج از سوی کارشناسان بازسازی غیر اصولی تشخیص داده شد نیز اظهار کرد که از اساتید مطرح در بازسازی ابنیه تاریخی برای نظارت عالی و بهتر اجرا شدن پروژه استفاده خواهد شد.

اکنون مهناز اشرفی، رئیس پژوهشکده ابنیه و بافتهای فرهنگی تاریخی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری (زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) میگوید که همزمان با خبری شدن شیوه بازسازی برج طغرل بود که اداره میراث فرهنگی استان تهران، نظر این پژوهشکده را درخواست کرد که ما بلافاصله با کارشناس مربوطه که ناظر بازسازی است ارتباط گرفتیم و شاید دو روز از تاریخ نامه استان تهران گذشته بود که کارشناسان بازسازی بازدید میدانی از برج طغرل انجام دادند و گزارش آن براساس مستندنگاری ها به اداره کل میراث فرهنگی استان تهران و پژوهشگاه میراث فرهنگی ارائه می شود.

رئیس پژوهشکده ابنیه و بافتها همچنین اظهار می کند: اصلا اینطور نبوده که اداره کل میراث فرهنگی استان تهران زودتر نظر پژوهشی کارشناسان را خواسته باشد و پژوهشکده همکاری نکرده باشد. کارشناسان ما دو روز از نامه درخواست استان تهران گذشته بود که بازدید میدانی را انجام دادند و گزارش تهیه شد. اگر گفته شده که ما از ارائه نظر کارشناسی و پژوهشی به استان تهران و یا پیمانکار بازسازی دریغ کرده ایم، بی انصافی کرده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 22 مرداد 1402 بروزرسانی: 22 مرداد 1402 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 2270

به "کارشناسان پژوهشکده بازسازی نتیجه بررسی های برج طغرل را گزارش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسان پژوهشکده بازسازی نتیجه بررسی های برج طغرل را گزارش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید