پیونگ یانگ: کره جنوبی را به دریای آتش تبدیل می کنیم

به گزارش ایپتن، در ادامه تنش ها در شبه جزیره کره، کره شمالی به سئول هشدار داد: اگر اتهام زنی ادامه یابد، کره جنوبی را به دریای آتش تبدیل می کنیم.

پیونگ یانگ: کره جنوبی را به دریای آتش تبدیل می کنیم

به گزارش مهر، خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) امروز چهارشنبه از همسایه جنوبی خود خواست تا از متهم کردن پیونگ یانگ و تحمیل مسئولیت تخریب دفتر ارتباط بین دو کشور خودداری کند.

کره شمالی در این خصوص هشدار که در غیر این صورت سئول را به دریای آتش تبدیل می کند.

بیشتر بخوانیم: کره شمالی دفتر ارتباط دو کره در مرز را منفجر کرد

خبرگزاری رسمی کره شمالی در این باره بیان نمود که مقامات کره جنوبی نباید پیونگ یانگ را مسئول تخریب دفتر ارتباط بین دو کره اعلام کند، زیرا ابتدا سئول بود که توافقنامه را نقض کرد و در صورت ادامه اتهام زنی ها، کره شمالی گزینه تبدیل سئول به دریای آتش را در نظر خواهد گرفت.

گفتنی است، کره شمالی روز گذشته دفتر ارتباطات دو کشور در مرز با کره جنوبی را منفجر کرد. این اقدام کره شمالی در ادامه تنش های پیونگ یانگ و سئول اجرا شده است.

در همین رابطه کره شمالی با تأیید منفجر کردن دفتر هماهنگی سئول-پیونگ یانگ در مرز دو کره از قطع تمامی ارتباطات با کره جنوبی خبر داد.

این در حالی است که مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی روز دوشنبه از همسایه شمالی خود خواست تا به تلاش ها برای رسیدن به صلح میان دو کشور وفادار بماند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ipten.ir شناسه مطلب: 1057

به "پیونگ یانگ: کره جنوبی را به دریای آتش تبدیل می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیونگ یانگ: کره جنوبی را به دریای آتش تبدیل می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید